Ķirsis: Krīzi Rīgas domē "ievārījuši" ir "Progresīvie" ar savām darbībām

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis Foto: Edijs Pālens/LETA

Politisko krīzi Rīgas domē ir "ievārījuši" "Progresīvie" ar savām darbībām, LTV raidījumam "Rīta panorāma" 4. jūlijā norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

"Šo visu situāciju, politisko krīzi ir ievārījuši "Progresīvie" ar savām darbībām. Mēs no viņiem gaidām 3 lietas - lai viņi nestāvētu ceļā objektīvai izmeklēšanai, lai viņi atsauktu melīgās, Rīgas reputāciju graujošās ziņas," sacīja Ķirsis.

Ķirsis norādīja, ka "Progresīvajiem" kā lielākajai frakcijai ir jānāk ar savu skatījumu, kā tad turpmāk tiks strādāts, tai skaitā, kurš būs nākamais mērs.

"Manuprāt, šīs te četras valstiski domājošās partijās, kuras pēc sasaukuma sākuma arī sāka strādāt kopā, būtu tomēr labākais koalīcijas modelis, un nevajadzētu iet pie nākamajiem. Bet šis ir atkarīgs no mūsu "Progresīvo" kolēģiem," uzsvēra Ķirsis.

Kā ziņots, pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu ir sašķēlusies Rīgas domes valdošā koalīcija, kā rezultātā par atkāpšanos no amata ir paziņojis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņa līdzšinējie Rīgas domes koalīcijas partneri "Jaunā vienotība" (JV), "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība" (NA/LRA) un "Kods Rīgai" (KR) ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu, bet no "Par/Progresīvajiem" (PP) sagaida atsaukumu, pēc viņu vārdiem, "melīgajiem apgalvojumiem".

Kā šodien preses konferencē stāstīja vicemērs Vilnis Ķirsis (JV), JV, NA/LRA un KR uzskata, ka PP ir jāatsauc apgalvojumi par 7 miljonu iespējamas izsaimniekošanas piesegšanu Satiksmes departamentā, asfaltbetona kārtu it kā neieklāšanu Rīgas ielās, koalīcijas partneru nodevību u.c. sarunātās lietas.

Koalīcijas partneri uzskata, ka koalīciju iespējams izveidot un turpināt pašvaldībā iesāktos darbus, tikai strādājot koleģiāli un valstiski. Viņi uzskata, ka Staķa lēmums atkāpties no amata ir pretvalstisks, jo apdraud stabilitāti Rīgas domē.

Viņuprāt, Rīgas domes deputātiem ir jādara viss, lai nepieļautu ārkārtas vēlēšanas, jo tas varot novest pie "pretvalstisku spēku nokļūšanas pie varas galvaspilsētas domē", tāpēc JV, NA/LRA un KR tagad nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu.

Savukārt Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri - "Jaunā vienotība", Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un "Kods Rīgai" - faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar "Saskaņu", "Gods kalpot Rīgai" un "Latvijas attīstībai" un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar PP frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar "Saskaņu". Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem "Jauno vienotību" un "Par/Progresīvie", pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu