Franči protestē pret teju nedēļu ilgstošajiem grautiņiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

3. jūlijā, atsaucoties pilsētu mēru aicinājumam, pie mērijām visā Francijā pulcējās cilvēki, lai protestētu pret gandrīz nedēļu ilgstošajām vardarbīgajām nekārtībām.

Kā ziņots, kopš pagājušās otrdienas katru nakti Francija piedzīvojusi vardarbīgas masu nekārtības un grautiņus, ko izraisīja kāda 17 gadus veca arābu izcelsmes pusaudža nāve policista raidītas lodes rezultātā. Pusaudzis atteicās apturēt savu automobili pēc policijas pieprasījuma un mēģināja bēgt.

Aicinājums "mobilizēt pilsoņus, lai atgrieztos pie republikāniskās kārtības" izskanēja pēc tam, kad kādas Parīzes priekšpilsētas mēra māja svētdienas rītā tika taranēta ar degošu automašīnu, acīmredzami mēģinot izraisī ugunsgrēku.

Pats Lailerozas mērs Vensāns Žanbruns, kurš pārstāv opozīcijā esošo konservatīvo Republikāņu partiju, paziņojis, ka notikušais patiesībā ir uzbrukums demokrātijai.

Viņš uzsvēra, ka tas tā nedrīkst vairs turpināties un ka "klusējošais vairākums" beidzot izgājis ielās lai paziņotu, ka "vienreiz pietiek". Uz to simtiem cilvēku, kas bija pulcējušies pie Lailerozas mērijas, reaģēja ar saucieniem "Pietiek!"

Ubrukumā mēra mājai cietusi viņa sieva un viens no abiem mazgadīgajiem bērniem.

Tikmēr aizturētajam policistam, kurš letāli sašāvis pusaudzi un kuram izvirzītas apsūdzības par slepkavību afekta stāvoklī, pilsoņi jau saziedojuši vairāk nekā miljonu eiro.

Premjerministre Elizabete Borne paziņojusi, ka pastiprinātā policijas klātbūtne pilsētās, kas cietušas no grautiņiem un kurās šobrīd par kārtību gādā 45 000 policistu, tiks saglabāta arī naktī uz otrdienu un naktī uz trešdienu.

Savukārt prezidents Emanuels Makrons pirmdienas vakarā negaidīti apmeklējis policijas kazarmas Parīzes 17.apgabalā, lai izteiktu policistiem atbalstu un pateiktos par viņu darbu.

Tikmēr varasiestādes ziņo, ka nemieri ir ievērojami noplakuši.

Līdz plkst.10.00 pirmdienas vakarā bija aizturēti tikai 11 nekārtību cēlāji, kamēr iepriekšejā naktī aizturēto skaits sasniedza 157, kas ir ievērojami mazāk nekā iepriekšējās dienās.

Kopš piektdienas kopējais aizturēto skaits sasniedzis aptuveni 3900, kuru vidū ir 1244 nepilngadīgie.

Tomēr Parīzes reģionā visa autobusu un tramvaju satiksme no plkst.21 joprojām tika apturēta.

Sabiedriskā transporta sistēmai nodarītie zaudējumi tikai Parīzes reģionā jau sasnieguši 20 miljonus eiro.

Tikmēr saskaņā ar Francijas lielākās darba devēju apvienības MEDEF aplēsēm uzņēmumiem nodarītie zaudējumi pārsnieguši jau miljardu eiro.

Grautiņu laikā notikuši uzbrukumi vairāk nekā 200 uzņēmumiem un izdemolētas 300 banku filiāles.

Uzbrukumiem tikušas pakļautas arī 99 pilsētu mērijas.

Otrdien Makronam paredzēta tikšanās ar 220 mēriem, kuru pārstāvētās pilsētas cietušas no vardarbības izliesmojuma.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu