Pirms NATO samita Baltijas jūrā palielināts karakuģu skaits (1)

Rīgā ierodas seši NATO karakuģi
Rīgā ierodas seši NATO karakuģi Foto: Paula Čurkste/LETA

Pirms NATO samita Viļņā ir palielināta sabiedroto kuģu klātbūtne Baltijas jūrā, otrdien paziņoja Lietuvas Jūras spēku komandieris Ģiedrus Premenecks.

"Viļņas samita laikā Jūras spēki ar savām spējām piedalās, lai apmierinātu noteiktas nišas vajadzības, un mūsu reģionā noteikti ir palielināta sabiedroto kuģu klātbūtne Baltijas jūrā. Tie vispirms nodrošina gaisa novērošanu, jūras situācijas novērošanu un sadarbspēju," ziņu aģentūrai BNS sacīja Jūras spēku komandieris.

Premenecks pauda, ka Lietuvas Jūras spēki nepārtraukti sazinās ar sabiedroto kuģiem un notiek informācijas apmaiņa, lai izvairītos no "kādas citas valsts neplānotas vai provokatīvas rīcības".

Baltijas jūrā esošo sabiedroto kuģu skaits netiek izpausts, bet Lietuvas Jūras spēku komandieris apliecināja, ka to vidū ir Vācijas, ASV, Itālijas un Polijas kuģi. Viņš piebilda, ka kuģu skaits var būt mainīgs.

"Tiem nav jāatrodas tuvu mūsu krastiem, tie ir savās dislokācijas vietās Baltijas jūrā, tiem ir tālas darbības jūras novērošanas sistēmas, gaisa novērošanas sistēmas, tie sadarbojas gan ar Jūras spēku, gan ar saviem štābiem, un tie sadarbojas arī ar mūsu Aizsardzības štābu, kas nodrošina pasākuma drošību," teica komandieris.

Baltijas jūrā nav sabiedroto lidmašīnu bāzes kuģu, bet, kā sacīja Premeneckas, tie parasti netiek dislocēti tuvu krastiem, un, pat ja tie atrodas Ziemeļjūrā vai Vidusjūrā, tie arī sadarbojas ar saviem štābiem.

"Baltijas jūra ir pārāk maza un pārāk sekla. Protams, lidmašīnu bāzes kuģis var ienākt Baltijas jūrā, bet tā atrašanās Baltijas jūrā nedod taktiskas priekšrocības, jo tās pašas lietas var darīt drošākā vidē, atrodoties Ziemeļjūrā vai Vidusjūrā," teica Lietuvas Jūras spēku komandieris.

Gatavojoties NATO samitam, no Kēnigsbergas (Karaļauču) puses vismaz līdz šim nav novērotas nekādas provokācijas, viņš uzsvēra.

"Mēs neesam novērojuši nekādas ārkārtējas provokācijas. Skaidrs, ka ar viņiem nav nekādu sakaru, mums ir pilnīgi neitrālas attiecības. Viņi, protams, veic savas mācības atbilstoši savām spējām, bet spējas ir pavājinājušās notiekošā kara dēļ," sacīja Premeneckas.

NATO samits Viļņā notiks 11. un 12. jūlijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu