Francijas dzelzceļa operatoram uzliek sodu par kaķa nobraukšanu (2)

LETA
Foto: SIPA/Scanpix

Francijas tiesa otrdien atzinusi Francijas valsts dzelzceļa operatoru SNCF par vainīgu nolaidībā lietā par kaķa nobraukšanu uz sliedēm un piemērojusi tam 1000 eiro lielu sodanaudu.

Kaķa nāve Parīzes Monparnasas stacijā janvārī izraisīja plašu sabiedrības sašutumu, un iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns paziņoja, ka ir "īpaši šokēts". Kaķis bija izbēdzis saimniecēm un paslēpies uz sliedēm.

Pasažieres Džordžija un viņas 15 gadus vecā meita Melaina stāstīja, ka viņu mājdzīvnieks izbēga no ceļojuma somas un paslēpās zem ātrgaitas vilciena, kad tas ar 800 pasažieriem gatavojās izbraukt no Parīzes uz Bordo, Francijas dienvidrietumos. Pēc 20 minūšu ilgiem mēģinājumiem pierunāt vilciena personālu kaķi izglābt, vilciens aizbrauca, nogalinot dzīvnieku.

"Mēs redzējām viņu pārgrieztu uz pusēm," dzīvnieku tiesību aizsardzības apvienībai "30 miljoni draugu" toreiz sacīja Melaina. "Viņi mums sacīja, ka tā nav viņu problēma, ka tas ir tikai kaķis un ka mums vajadzēja to turēt pavadā."

SNCF kā kompensāciju kaķa īpašniekiem piedāvāja bezmaksas biļeti uz Bordo.

Apvienībai "30 miljoni draugu" iesniedza sūdzību tiesā par "nopietnu ļaunprātīgu izturēšanos un cietsirdību, kas noveda pie dzīvnieka nāves". Šādu apsūdzību gadījumā tiesa var piespriest naudas sodu līdz 75 000 eiro un brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, taču šajā gadījumā Parīzes tiesa piesprieda SNCF naudas sodu 1000 eiro apmērā par nolaidību, nospriežot, ka dzīvnieka nonāvēšana ir notikusi netīšām.

Spriedums bija pretrunā ar prokuroru ieteikumu, kuri aicināja atbrīvot operatoru no visām apsūdzībām. Tiesa arī piesprieda SNCF ceļojumu aģentūras filiālei izmaksāt vēl 1000 eiro atlīdzību katrai no dzīvnieka saimniecēm.

Darmanēns pēc kaķa bojāejas paziņoja, ka policisti 4000 dzelzceļa stacijās visā valstī tiks apmācīti reaģēt uz dzīvnieku kontrabandu un ļaunprātīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu