Valsts ārstniecības iestādēm ir parādā teju piecus miljonus eiro, norāda Kalējs

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ārstniecības iestādes joprojām nav saņēmušas naudu par šogad pacientiem sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, pavēstīja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Vairumam ārstniecības iestāžu šā gada janvārī un februārī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu līgumi pārstrādāti par vairāk nekā pieciem miljoniem eiro. Nacionālais veselības dienests (NVD) bija solījis veikt apmaksu ar ārstniecības iestādēm noslēgto līgumu summu ietvaros.

Kalējs atzina, ka slimnīcas neko neesot saņēmušas un valdība par šo situāciju pašreizējā brīdī esot aizmirsusi.

"Vēl par pagājušo gadu slimnīcām ir parāds 88 miljonu eiro apmērā, bet valdība to neuzskata par parādu. Uzskata, ka paši vainīgi, ka tik dārgi ārstējat. Neatbild par to, ka ir inflācija, augstas benzīna cenas, apkure, elektrība. Solīja, ka būs, bet pašreiz neko vēl neesam dabūjuši," atzina Kalējs.

Pa šo laiku summa ir dubultojusies, un, iespējams, sasniegusi teju desmit miljonus eiro. Kalējs gan nemācēja teikt precīzi, jo esot apnicis to visu rēķināt.

Ceturtdien, 6. jūlijā, slimnīcas tiksies ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni, un Kalējs pieļauj, ka, iespējams, šis jautājums tiks skatīts tikšanās laikā.

Kalējs atgādināja, ka 20. jūnijā valdība atbalstīja papildu 140 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei, taču šajā summā nav paredzēti līdzekļi parādu apmaksai. Jūnijā-jūlijā sākotnēji tiks veikta finansējuma pārdale 57 miljonu eiro apmērā no nozaru ministrijām.

Zināms, ka no 57 miljoniem eiro 4,3 miljoni tiks novirzīti bērnu zobārstniecības pakalpojumu apmaksai, 17,2 miljoni eiro tiks novirzīti ambulatoro pakalpojumu - speciālistu konsultāciju, izmeklējumu un dienas stacionāra pakalpojumu apmaksai, 15,6 miljoni eiro tiks novirzīti slimnīcām energoresursu un ēdināšanas pakalpojumu sadārdzinājuma segšanai, 17,4 miljoni eiro tiks novirzīti kompensējamo medikamentu apmaksai un 2,2 miljoni eiro tiks novirzīti ģimenes ārstu prakšu uzturēšanas izdevumu segšanai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu