Ķīnas valdība atcēlusi Borela vizīti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Ķīnas valdība ir nolēmusi atcelt nākamnedēļ plānoto Eiropas Savienības (ES) augstākā pārstāvja ārlietās un drošības politikā Žuzepa Borela vizīti Pekinā, otrdien paziņoja Brisele.

Borelam bija paredzēts doties uz Ķīnu, lai tiktos ar Ķīnas ārlietu ministru Cjiņu Ganu. Sākotnēji vizīte bija plānota jau aprīlī, bet Borels saslima ar Covid-19 un vizīti nācās pārcelt.

"Diemžēl Ķīnas kolēģi mūs informēja, ka iecerētie datumi nākamnedēļ vairs nav iespējami, un tagad mums jāmeklē alternatīvas," sacīja ES preses pārstāve Nabila Masrali.

Vizīte atcelta pēc tam, kad ES līderi pagājušajā nedēļā samitā Briselē atbalstīja stratēģiju, kuras mērķis ir samazināt bloka atkarību no Ķīnas svarīgāko tehnoloģiju nodrošināšanā.

ES ir paziņojusi, ka attiecības būs atkarīgas no Ķīnas pieejas karam Ukrainā, un ir aicinājusi Pekinu izmantot savu ietekmi uz Maskavu, lai "piespiestu Krieviju apstāties". Tomēr Brisele uzstāj, ka nevēlas norobežoties no Ķīnas, pat ja ES meklē jaunas piegādes līnijas svarīgākajiem materiāliem.

ES valstis, kuru ekonomiskās un politiskās intereses ir atšķirīgas, ilgstoši ir centušās izveidot vienotu nostāju attiecībā uz Ķīnu, un ASV ir mudinājušas tās ieņemt stingrāku nostāju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu