Atstāja cietušo piesietu pie koka ar degošu apģērbu. Tiesā nonāk lieta par slepkavību ar sevišķu cietsirdību

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: WESTOCK PRODUCTIONS/Shutterstock

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore jūnija beigās tiesai nosūtīja krimināllietu pret piecām personām par izdarītu slepkavību Rīgā ar sevišķu cietsirdību, aģentūru LETA informēja Latvijas prokuratūrā.

Krimināllietā divas personas ir apsūdzētas par slepkavības izdarīšanu pastiprinošos apstākļos, proti, ar sevišķu cietsirdību, divas personas - par uzkūdīšanu un atbalstīšanu personas slepkavības izdarīšanā, savukārt viena - par sevišķi smaga nozieguma neziņošanu.

Pērnā gada 26. augustā divas no apsūdzētajām personām, atriebības un naida vadītas pret cietušo vīrieti, pamudināja vēl divas apsūdzētās personas cietušo piekaut un, atrodoties meža masīvā Rīgā, uzsāka ar viņu mutisku konfliktu, tādā veidā provocējot apsūdzētos iesaistīties fiziskā konfliktā.

Konflikta laikā divi apsūdzētie uzbruka vīrietim, sitot viņu ar koka gabalu, kājām un dūrēm pa dažādām ķermeņa daļām, ilgstoši nodarot viņam sevišķas mokas un fiziskas ciešanas.

Pēc kā no nozieguma izdarīšanas vietas aizgāja.

Turpinot savas darbības, divi apsūdzētie atkārtoti ieradās meža masīvā, kur turpināja pielietot vardarbību pret cietušo, ka arī piesēja viņu pie koka un uz muguras uzlika degošu apģērbu.

Atstājot cietušo piesietu pie koka ar degošo apģērbu, uzskatot, ka izdarīja visu iespējamo, lai iestātos cietušā nāve, apsūdzētie no nozieguma izdarīšanas vietas aizgāja.

Savas darbības, izmantojot videozvanu, parādīja divām personām, kas mutiski atbalstīja šādas darbības pret cietušo. Savukārt viena apsūdzētā persona, zinot par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, par to neinformēja attiecīgās tiesībaizsardzības iestādes.

Cietušo vīrieti nākamās dienas vakarā atrada kāds garāmgājējs un tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Pēc četrām dienām no gūtajiem miesas bojājumiem cietušais mira.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas tiesai.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu