Pk, 1.12.2023.

Veterinārārsti: Dzīvnieku reģistrācijas sistēma pirmajā darbības gadā pierādījusi savu efektivitāti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Pirms gada ieviestā suņu reģistrācijas sistēma, kas nosaka veterinārārstam pienākumu suni reģistrēt Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā, ir pierādījusi savu efektivitāti, informēja Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) pārstāvji.

LVB pārstāvji uzsver, ka, pateicoties jaunajai kārtībai, ir ievērojami samazinājies tādu dzīvnieku īpatsvars, kuri ir apzīmēti ar mikročipu, bet nav reģistrēti datu bāzē.

Veterinārārsti norāda, ka iepriekš reģistrācija bija dzīvnieka īpašnieka atbildība un nereti veterinārārstiem nācās konstatēt, ka dzīvniekam mikročips ir, bet tas nav reģistrēts sistēmā un dzīvnieka pazušanas gadījumā trūkst informācijas par dzīvnieka saimnieku. Tāpēc dzīvnieki biežāk nonāca patversmēs un tajās arī palika.

"Obligātā mikročipa reģistrācija šādas situācijas novērš, jo pēc mikročipa nolasīšanas veterinārārsts var nekavējoties sazināties ar datubāzē reģistrēto dzīvnieka īpašnieku un suns iespējami ātri var atgriezties mājās," uzsver LVB pārstāvji.

LDC dati liecina, ka pērn veterinārārsti datu bāzē piereģistrēja vairāk nekā 29 000 suņu un 6100 kaķu. LVB uzsver, ka kaķu reģistrāciju pērn bija divas reizes vairāk nekā jebkad iepriekš kopš 2012.gada, kad tika uzsākta brīvprātīga mīļdzīvnieku bezmaksas reģistrācija.

Biedrībā arī norāda, ka sakārtotā reģistrācijas sistēma ļauj arī pašvaldībām racionālāk izmantot nodokļu maksātāju naudu, jo patversmēs nonāk mazāk dzīvnieku, bet ja nonāk, tad uzturas tajās īsāku laiku. Piemēram, pērn visās 26 reģistrētajās Latvijas dzīvnieku patversmēs no jauna reģistrēti 505 suņi, jeb mazāk kā divi suņi vienā mēnesī.

Tāpat veterinārārsti uzsver, ka sakārtota datubāze ir resurss pašvaldībām, kas būtu jāizmanto, lai veicinātu dzīvnieku īpašnieku atbildību, uzraudzītu labturības prasību ievērošanu un novērstu klaiņošanu.

LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu