Par nedēļu pagarināta brīvprātīgo pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam (1)

LETA
Latvijas karavīri.
Latvijas karavīri. Foto: Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija (AM) un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) līdz 21.jūlijam pagarinājuši brīvprātīgo pieteikšanos valsts aizsardzības dienesta (VAD) otrajam iesaukumam, ziņo AM.

Iepriekš brīvprātīgā pieteikšanās VAD 2024. gada iesaukumam bija paredzēta līdz 15. jūlijam. NBS Rekrutēšanas un atlases centrā izteikti lielākais pieteikumu skaits esot saņemts neilgi pirms pieteikšanās termiņa beigām, tādēļ nolemts termiņu par nedēļu pagarināt, lai sniegtu iespēju pieteikties arī tiem jauniešiem, kas pieteikšanos ir atlikuši uz pēdējo brīdi.

Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem pieteikties VAD var vienotajā rekrutēšanas platformā "www.klustikaravirs.lv".

AM atgādina, ka, ja šajā termiņā 11 mēnešu ilgajam dienestam brīvprātīgi nepieteiksies 120 dienestam derīgi Latvijas pilsoņi, iztrūkstošais skaits tiks iesaukts obligātā kārtā pēc nejaušības principa.

Iesaucamos atlasei pēc nejaušības principa reģistrēs pa administratīvajām teritorijām, piešķirot katram pilsonim kārtas numuru attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Atlase tiks veikta, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru, kas pēc nejaušības principa atlasīs noteiktu kārtas numuru skaitu. Visi atlasītie kārtas numuri tiks sakārtoti nejaušā secībā.

Jau ziņots, ka viens no trim valsts aizsardzības dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests NBS, kurā 2024.gadā iesauks 600 jauniešus - 120 personas janvāra iesaukumā un 480 personas jūlija iesaukumā.

Janvāra iesaukums tiks īstenots trīs dienesta vietās - NBS Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25.kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā. Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu var arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši - augstākās izglītības iestāžu studenti - var brīvprātīgi pieteikties VAD rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Jau ziņots, ka 1.jūlijā dienestu sāka VAD pirmā iesaukuma karavīri - kopumā 254 Latvijas pilsoņi, no kuriem četri ir ārvalstīs dzīvojošie. Pieteikušies dienestam gan bija teju uz pusi vairāk jauniešu, bet liela daļa no viņiem tikusi atsijāta veselības problēmu dēļ vai atsaukuši iesniegumus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu