ŅEM VĒRĀ ⟩ Turpinās Ķekavas apvedceļa izbūve. Aiz Saulgožu ciema mainīta satiksmes organizācija

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Šoseja. Ilustratīvs foto.
Šoseja. Ilustratīvs foto. Foto: Evija Trifanova/LETA

18. jūlijā stāsies spēkā izmaiņas satiksmes organizācijā uz Bauskas šosejas (A7) 24. kilometrā aiz Saulgožu ciema, pie degvielas uzpildes stacijas "Virši", informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Satiksme Rīgas virzienā, kā līdz šim, būs pa Bauskas šoseju, bet Bauskas virzienā to organizēs pa jaunizbūvēto satiksmes pārvadu.

LVC aicina autovadītājus sekot līdz norādēm un braukt uzmanīgi.

Kā ziņots, 2021.gada jūlijā tika noslēgts līgums par Ķekavas apvedceļa izbūvi, kas tiek īstenots pēc "projektēt-būvēt-finansēt-uzturēt" modeļa.

No diviem pretendentiem, kuri iesniedza piedāvājumus, "Kekava ABT" izvēlēts kā saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kam bija arī zemākā cena. Šo personu apvienību ar 80% no kopējā ieguldījuma kontrolē Luksemburgā reģistrēts investīciju fonds "TIIC 2 (SCA) SICAR", ko pārvalda TIIC. TIIC ir neatkarīgs infrastruktūras uzņēmums ar birojiem Luksemburgā, Portugālē un Francijā.

Lai nodrošinātu Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanu, tostarp tā projektēšanu, būvniecību, finansēšanu un uzturēšanu, Satiksmes ministrijai tika dota atļauja no 2021. līdz 2043.gadam uzņemties valsts budžeta ilgtermiņa saistības, kas nepārsniedz 265,729 miljonus eiro, bruto pieejamības maksājuma segšanai, un valsts budžeta ilgtermiņa saistības 38,205 miljonu eiro apmērā pievienotās vērtības nodokļa maksājumiem.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām, savukārt ceļa uzturēšanu privātais partneris veiks vēl 20 gadus pēc būvdarbu pabeigšanas, līdz ar ko visa publiskās un privātās partnerības projekta pabeigšana plānota 2043.gadā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu