Anglijas, ASV un Japānas futbolistēm Pasaules kauss sākas ar panākumiem

ASV un Japānas sieviešu futbola izlases 22. jūlijā Pasaules kausa finālturnīrā izcīnīja pārliecinošas uzvaras. Anglijas sieviešu futbola izlase Austrālijas pilsētā Brisbenā Pasaules kausa finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru.

E apakšgrupas mačā ASV futbolistes ar rezultātu 3:0 (2:0) guva panākumu pār Vjetnamu.

Spēles ievadā pēc spēlētām 14 minūtēm ASV vadībā izvirzīja Sofija Smita. Pirmā puslaika izskaņā Aleksai Morganai, izpildot 11 metru soda sitienu, bija iespēja dubultot pārsvaru, taču viņas sitiens nebija precīzs, tomēr pirms došanās pārtraukumā kompensācijas laikā 2:0 panāca Smita.

Amerikānietēm izdevās gūt arī trešos vārtus, kad 77.minūtē Vjetnamas vārtos bumbu raidīja Lindsija Horana.

E grupā vēl spēlē Nīderlande un Portugāle, kuras pirmo maču aizvadīs svētdien.

Savukārt C apakšgrupas spēlē Japāna ar rezultātu 5:0 (1:0) sagrāva Zambiju.

Japānas futbolistēm pēc neieskaitītiem vārtiem aizmugures dēļ izdevās panākt 1:0 tikai pirmā puslaika izskaņā, ar precīzu sitienu izceļoties Hinatai Mijazavai.

Otrajā puslaikā japānietes apliecināja savu pārākumu un guva vēl četrus vārtus. Šoreiz Zambijas vārtsardzi pārspēja Mina Tanaka, Juna Endo, Riko Ueki un pirmo vārtu autore Mijazava.

C apakšgrupā pēc pirmās kārtas mačiem līderes ar trīs punktiem ir Spānija un Japāna, bet Kostarika un Zambija pagaidām nav tikušas pie punktiem.

Futbolistes par Pasaules kausa trofeju cīnās devīto reizi, šogad pirmo reizi piedaloties 32 komandām.

Pirms četriem gadiem Francijā notikušā finālturnīra finālā ASV ar 2:0 uzvarēja Nīderlandi un ceturto reizi svinēja panākumu šajā turnīrā, izcīnot trofeju otro reizi pēc kārtas. Divreiz meistarsacīkstēs uzvarējusi Vācija, bet pa vienam titulam ir Norvēģijai un Japānai.

Anglija D apakšgrupas spēlē ar rezultātu 1:0 (1:0) guva panākumu pār Haiti futbolistēm.

Vienīgie vārti mačā tika gūti 29.minūtē, kad 11 metru soda sitienu precīzi izpildīja Džordžija Stenveja. Viņas pirmo sitienu atvairīja Haiti vārtsardze Kērlija Teusa, taču pēc tiesnese lēma, ka Teusa nebija uz līnijas un Stenveja varēja vēlreiz izpildīt "pendeli", šoreiz raidot bumbu Haiti vārtos.

Vēl D apakšgrupā spēlē Dānija un Ķīna, kuras pirmo maču aizvadīs arī šodien.

Jau ziņots, ka sestdien E apakšgrupā ASV ar 3:0 uzvarēja Vjetnamu, bet Japāna C apakšgrupas mačā ar 5:0 sagrāva Zambiju.