Liepājā sabrukusi attīrīšanas iekārtu rezervuāra siena, radot noplūdi jūrā

Ziņa papildināta 20:58
LETA
Foto: Dienvidkurzeme/"Facebook"

Svētdienas pievakarē Liepājā sabrukusi notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas no attīrīšanas ūdeņiem noplūdi jūrā, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Notikuma vietā jau ieradušies būveksperti un operatīvi tiek meklēti tehniskie risinājumi iespējami ātrai konstrukciju atjaunošanai.

Klātienē ieradušies arī Valsts vides dienesta pārstāvji, lai kopā ar ekspertiem apzinātu esošo situāciju un iespējamos apdraudējumus videi, vēsta pašvaldība.

Cilvēku veselībai draudu neesot, tomēr paaugstināto vides piesārņojuma risku dēļ jūras piekrastē iedzīvotāji tiek aicināti tuvāko dienu laikā izvairīties no peldēšanās Dienvidkurzemes novada Medzes pagasta un Liepājas pludmalēs.

Papildus vietējie iedzīvotāji ir aicināti pārskatīt savus ikdienas ieradumus un samazināt notekūdeņu iekārtās novadītā ūdens daudzumu.

Atbildīgie dienesti ir sākuši ūdens paraugu monitoringu, lai sekotu līdzi ūdens kvalitātei.

Par negadījumu ir informēti blakus esošie novadi, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Iekšlietu ministrija. Negadījuma seku ierobežošanai pagaidām resursu netrūkst.

"Šobrīd ir grūti prognozēt darbu ilgumu un ietekmi uz vidi, bet pašvaldības speciālisti un atbildīgās institūcijas strādā un monitorē aktuālo situāciju. Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi oficiālajiem paziņojumiem," norādīja Lazdāne.

Saistībā ar šo notikumu, svētdienas vakarā tika sasaukta Liepājas un Dienvidkurzemes Civilās aizsardzības komisija, kurā tika uzklausīts SIA "Liepājas ūdens" ziņojums par esošo situāciju, jau veiktajiem soļiem un turpmākajām darbībām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu