VIDEO ⟩ Mācītājam ir divas versijas par notikušo vandalismu Ģertrūdes baznīcā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Krists @krists_kalnins/Twitter.com

Valsts policijā ir saņemts iesniegums par to, ka svētdien baznīcā iegājis patlaban nenoskaidrots vīrietis, kurš bojājis baznīcas mantas, kā arī draudējis ar fizisku izrēķināšanos.

Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Draudzes mācītājs Krists Kalniņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēstīja, ka uzbrucējs esot sabojājis kristības trauku un iznīcinājis kādu ikonu, kā arī izteicis nāves draudus mācītājiem.

Uzbrukuma laikā sadauzīta viena no vēsturiskajām kolonnu apgaismojuma lampām, papildināja draudzes priekšnieks Mārtiņš Vīndedzis.

Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka kopējie zaudējumi vēl nav aplēsti, vienlaikus konstatēts, ka kristāmtrauks nav būtiski cietis. Dievnams ir atvērts apmeklētājiem, apliecināja Vīndedzis.

"Vakar ap pusčetriem ienāca vīrietis maskā, piedraudēja dežurantei: ja kādam zvanīs, nositīs viņu. Viņam bija līdzi divas pudeles, viena ar smiltīm, otra ar ūdeni. Meta tās pudeles altāra virzienā," svētdienas notikumus LTV raidījumam atstāstīja mācītājs.

Uzbrukuma motīvi nav skaidri, bet mācītājam ir divas notikušā versijas. Viena, ka tas ir naida akts pret kristīgo ticību un visu, ko tā pārstāv.

Otrā versija ir par jaunu vīrieti, kurš dienu iepriekš baznīcā bijis dusmīgs par altāra daļā izlikto Ukrainas karogu. Viņš solījis atgriezties, ja karogs netiks noņemts.

"Viņš bija ļoti agresīvi pieprasījis, lai noņem Ukrainas karogu. Vai viņš ir nācis atpakaļ, tas ir jautājums, bet skaidrs, ka viņš tam ir gatavojies, tas ir brutāls vandālisma akts," sacīja mācītājs Kalniņš.

Baznīcā ir apsardzes pults, kura svētdien tika iedarbināta, un arī novērošanas kameras. Uzbrucējs bijis maskā un runājis latviski, ziņo LTV.

Šāds gadījums Latvijā ir bezprecendenta, norādīja mācītājs.

Plašāk LTV sižetā:

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu