Dobelē, iespējams, notikusi seksuāla vardarbība pret mazgadīgu meiteni. Lieta nodota kriminālvajāšanas sākšanai

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Valsts policija (VP) šonedēl pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu meiteni Dobelē. Martā policija aizturēja 2002. gadā dzimušu jaunieti, kurš kriminālprocesā atzīts par aizdomās turēto un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Lieta nodota Rietumzemgales prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai, "Apollo.lv" informēja policijā. 

VP Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirknī šī gada 24. janvārī no Dobeles novada bāriņtiesas tika saņemta informācija par to, ka Dobelē, iespējams, veikta seksuāla vardarbība pret meiteni, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Par minēto nodarījumu VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļā tajā pašā dienā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas, proti, par seksuālu vardarbību attiecībā pret personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Veicot izmeklēšanu, šī gada 29. martā aizdomās par noziedzīga nodarījuma pastrādāšanu, VP amatpersonas aizturēja kādu 2002. gadā dzimušu vīrieti un nākamajā dienā aizturētais tika atzīts par aizdomās turēto, vīrietim piemērojot arī drošības līdzekli – apcietinājumu.

Jāatzīmē, ka aizdomās turētais jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā saistībā ar mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā par zādzībām, svešas mantas tīšu bojāšanu, laupīšanu personu grupā, kā arī par huligānismu.

VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas kriminālprocesā pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu, un šī gada 24. jūlijā kriminālprocess nosūtīts Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu