VIDEO ⟩ Gruzijā ar protestiem pavada kruīza kuģi ar Krievijas tūristiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Gruzijas ostas pilsētā Batumi ienācis kruīza laineris "Astoria Grande" ar Krievijas tūristiem, kurš to ceturtdienas vakarā pametis Ukrainas un Gruzijas himnu un protestētāju kliedzienu pavadībā.

Kuģis, kas pirms piecām dienām izbrauca no Sočiem, Batumi ostā no Turcijas ieradās ceturtdienas agrā rītā. Pasažieriem bija viena diena, lai apskatītu Batumi.

Protests pie Batumi ostas sākās vakarā, kad pasažieri atgriezās kuģī.

Demonstranti protestēja pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un pauda sašutumu par dažu Krievijas pasažieru atbildēm uz Gruzijas žurnālistu jautājumiem.

Pirms tam Gruzijas opozīcijas televīzijas kanāli bija intervējuši vairākus pasažierus, kas bija ieradušies ar laineri.

Viena no tūristēm sacīja, ka bijusi Krievijas okupētajā Gruzijas reģionā Abhāzijā. Pēc viņas teiktā, Krievija atbrīvojusi Abhāziju no Gruzijas.

Cita tūriste pauda viedokli, ka "mēs esam Padomju Savienība. Mēs esam vienota valsts."

"Šodien ir 2023.gads, un mēs zinām, ko viņi darīja 2008.gadā," pa skaļruni pauda sašutumu kāds protestētājs. "To, ko viņi ar mums izdarīja divas reizes, viņi šodien dara Ukrainā. Un šodien Gruzijas varoņi cīnās un mirst Ukrainā! Un viņi atbrauc šeit, atpūšas un saka, ka mēs esam okupanti!"

Gruzijas jūras transporta aģentūra iepriekš paziņoja, ka laineri apkalpo Turcijas kompānija "Miray Cruises International", kas kuģo ar Palau karogu, un tā ierašanās ir komerciāla rakstura.

Saskaņā ar aģentūras sniegto informāciju kuģa īpašnieks ir reģistrēts Seišelu salās ar nosaukumu "Goodwin Shipping Limited", un uz to neattiecas starptautiskās sankcijas.

Krievijas valsts televīzijas kanāla "Rossija" ziņoja, ka "Astoria Grande" atrodas 850 pasažieri.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu