Putins: Krievija nenoraida miera sarunas, bet Ukrainai jāpieņem "jaunā teritoriālā realitāte" (8)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vladimirs Putins
Vladimirs Putins Foto: picture alliance / SvenSimon-TheKremlinMoscow

Kara noziedznieks Vladimirs Putins paziņojis, ka nenoraida ideju par miera sarunām ar Ukrainu, ziņo BBC.

Runājot pēc tikšanās ar Āfrikas līderiem Sanktpēterburgā, viņš sacīja, ka Āfrikas un Ķīnas iniciatīvas varētu kalpot par pamatu miera sarunām.

Taču Putins arī sacīja, ka pamiers nav iespējams, kamēr Ukrainas armija atrodas uzbrukumā.

Dažas stundas pēc viņa uzstāšanās Krievija paziņoja, ka Ukrainas bezpilota lidaparātu uzbrukums Maskavai nodarījis postījumus diviem biroju korpusiem.

Ukraina bezpilota lidaparātu incidentu nav komentējusi.

Viena aculieciniece aģentūrai Reuters teica, ka redzējusi uguni un dūmus."Mēs dzirdējām sprādzienu, un tas bija kā vilnis, visi salēcās," viņa sacīja. "Tad sekoja daudz dūmu un neko nevarēja redzēt. No augšas varēja redzēt uguni."

Runājot par miera sarunām, gan Ukraina, gan Krievija iepriekš ir paziņojušas, ka nesēdīsies pie sarunu galda bez noteiktiem priekšnosacījumiem.

Kijiva saka, ka tā nepiekāpsies nevienas teritorijas atdošanai, bet Maskava saka, ka Kijivai ir jāpieņem savas valsts "jaunā teritoriālā realitāte".

Putins sestdien vēlu vakarā notikušajā preses konferencē sacīja, ka pagaidām nav plānots pastiprināt militārās darbības Ukrainas frontē.

Viņš arī aizstāvēja esošās varas kritiķu aizturēšanu, apgalvojot, ka daži cilvēki kaitē Krievijai no iekšpuses.

Kritika par Maskavas iebrukumu Ukrainā ir aizliegta, un lielākā daļa ievērojamāko opozīcijas pārstāvju atrodas aiz restēm vai trimdā.

Plašajā brīfingā Krievijas diktators žurnālistiem arī sacīja, ka Maskava veikusi dažus "profilaktiskus triecienus" pēc Krimas tilta spridzināšanas šā mēneša sākumā.

Pēc tilta incidenta, kurā gāja bojā divi cilvēki, Putins solīja reaģēt uz, viņaprāt, Ukrainas "teroraktu". Kijiva oficiāli nav paziņojusi, ka tā ir atbildīga par sprādzienu uz tilta, kas savieno okupēto pussalu ar Krieviju.

Krievijas un Āfrikas valstu samits notika pēc tam, kad Āfrikas delegācija, kurā ietilpst līderi un pārstāvji no septiņām valstīm, pagājušajā mēnesī tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Prezidents Zelenskis pēdējās dienās apmeklējis Ukrainas īpašos spēkus netālu no Bahmutas – pilsētas, kur norisinājušās sīvākās kara kaujas.

Ukrainas varas iestādes paziņojušas, ka Kijivas karaspēks pamazām virzās uz priekšu netālu no austrumu pilsētas, kuru Krievijas spēki sagrāba maijā.

Komentāri (8)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu