Zelenskis: Karš atgriežas Krievijas teritorijā (1)

LETA
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien paziņoja, ka karš pakāpeniski atgriežas Krievijas teritorijā, un uzsvēra, ka tas ir neizbēgams un taisnīgs process.

"Krievijas agresija kaujas laukā ir bankrotējusi. Šodien ir 522. diena, kad turpinās tā dēvētā īpašā militārā operācija, kuru Krievijas vadība cerēja pabeigt nedēļā vai divās," ikvakara videouzrunā sacīja Zelenskis.

"Ukraina kļūst spēcīgāka. Karš pakāpeniski atgriežas Krievijas teritorijā - tās simboliskajos centros un militārajās bāzēs, un tas ir neizbēgams, dabisks un absolūti taisnīgs process," teica Ukrainas prezidents.

To viņš sacīja dienā, kad dronu uzbrukumā tika nodarīti postījumi ēkām Maskavas biznesa rajonā "Moscow City". Ukraina nav paziņojusi par atbildības uzņemšanos par šo un citiem Krievijas teritorijā notikušajiem uzbrukumiem, lai gan bieži tiek izteikti pieņēmumi, ka Ukraina tos ir organizējusi.

Zelenskis videouzrunā arī aicināja apzināties, ka "šoziem Krievijas teroristi vēl var uzbrukt mūsu enerģētikas nozarei, kritiski svarīgiem objektiem".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu