"Dedzināšu to daudzas reizes, līdz jūs to aizliegsiet." Protestā Zviedrijā dedzina Korānu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

Stokholmā pirmdien, 31. jūlijā, pie Zviedrijas parlamenta ēkas divi vīrieši protesta akcijas gaitā dedzināja Korānu, no notikuma vietas vēsta ziņu aģentūras AFP korespondents.

Līdzīgas protesta akcijas pēdējā laikā saasinājušas Zviedrijas attiecības ar Tuvo Austrumu valstīm.

Salvans Momika un Salvans Nadžems musulmaņu svētos rakstus spārdīja un mīdīja kājām, tad aizdedzināja tā lappuses.

Analoģisku akciju viņi sarīkoja jūnija beigās pie Stokholmas galvenās mošejas, ar to izraisot sašutumu un nosodījumu Tuvajos Austrumos.

20. jūlijā pie Irākas vēstniecības Stokholmā viņi Korānu mīdīja kājām, tomēr nededzināja.

Zviedrijas policija devusi atļauju rīkot protestu aktīvistiem, kas cer, ka valstī Korāns tiks aizliegts, vēsta vietējie mediji.

"Es dedzināšu to daudzas reizes, līdz jūs to aizliegsiet," protesta rīkotājs Salvans Nadžems sacīja laikrakstam "Expressen".

Pēc iepriekšējiem protestiem, kuru gaitā apgānīts Korāns, saasinājušās Zviedrijas diplomātiskās attiecības ar Tuvo Austrumu valstīm.

Svētdien kaimiņvalsts Dānija paziņoja, ka pēta juridiskus ceļus, lai aizliegtu protestus, kuros notiek svēto rakstu dedzināšana, valdībai paužot bažas par drošības situāciju saistībā ar reakciju uz iepriekšējiem Korāna apgānīšanas gadījumiem.

Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons sacīja, ka līdzīgs process jau notiek, uzsverot, ka tik nopietna drošības situācija viņa valstī nav pieredzēta kopš Otrā pasaules kara.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu