FOTO ⟩ Apbalvo Kosovā dienējušos Latvijas karavīrus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Apbalvoti Kosovā dienējošie Latvijas karavīri
Apbalvoti Kosovā dienējošie Latvijas karavīri Foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija

Aizsardzības nozares vadība apbalvojusi Kosovā dienējušos Latvijas karavīrus.

Svētdien Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Oskars Kudlis tikās ar karavīriem, kuri atgriezušies no NATO vadītās miera uzturēšanas operācijas Kosovā, noslēdzot ceturto Latvijas karavīru rotāciju.

Mūrniece norādīja, ka drošības situācija Eiropā un pasaulē rāda, cik trausls ir miers. Latvijā kopā ar vēl 26 citām NATO dalībvalstīm sniedz savu ieguldījumu miera un stabilitātes veidošanā Eiropā. Ar savu dalību šajā starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā Latvija sekmē stabilas, demokrātiskas, daudznacionālas un mierīgas Kosovas attīstību. Vienlaikus Latvija ne tikai demonstrē savu solidaritāti pret sabiedrotajiem, bet arī netieši stiprina pati savas valsts aizsardzību.

Pasākuma laikā, uzrunājot karavīrus, aizsardzības ministre pateicās viņiem par dienestu un sekmīgi izpildītiem uzdevumiem, izceļot viņu pašaizliedzību, drosmi un augsto profesionalitāti, ko augstu novērtējuši arī mūsu sabiedrotie.

"Latvija var lepoties ar mūsu karavīru paveikto šajā operācijā un mūsu valsts ieguldījumu starptautiskās drošības veidošanā un stiprināšanā," uzsvēra Ināra Mūrniece.

Ceremonijas laikā Nacionālo bruņoto spēku karavīri saņēma apbalvojumus par teicamu dienesta uzdevumu izpildi starptautiskajā operācijā Kosovā, sniedzot ieguldījumu kolektīvās aizsardzības stiprināšanā.

Miera uzturēšanas operācijā Kosovā Latvija piedalās ar vieglo kājnieku rotu, kas ir integrēta ASV vadītajā daudznacionālajā bataljonā. Latvijas karavīru galvenais uzdevums ir nodrošināt mobilo spēku aizsardzību, patrulēšanu, pūļa kontroles pasākumus un ātrās reaģēšanas spēju nodrošināšanu.

Jau vēstīts, ka 2021.gada jūnijā Latvija pēc 11 gadu pārtraukuma atsāka dalību NATO vadītajā miera uzturēšanas operācijā Kosovā. Ņemot vērā pieaugošo saspīlējumu pie Eiropas robežām un nepieciešamību situāciju stabilizēt, kā arī Latvijas apņemšanos pildīt saistības attiecībā pret NATO un saviem partneriem Nacionālo bruņoto spēku dalība starptautiskajā operācijā Kosovā plānota uz laiku līdz 2025.gada 31.decembrim.

Balstoties uz ANO Drošības padomes 1999.gadā pieņemtu rezolūciju, NATO vadītā starptautiskā operācija Kosovā sākta 1999.gada jūnijā pēc ilgstoša starpetniska konflikta Balkānu reģionā, un tās galvenie uzdevumi ir drošas vides izveide un uzturēšana, kas garantē pārvietošanās brīvību visā Kosovas teritorijā visiem pilsoņiem neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes. Tāpat operācijas uzdevums ir atbalstīt un koordinēt starptautiskās humānās palīdzības centienus, atbalstīt un koordinēt Kosovas drošības spēku pilnveidi, kā arī atbalstīt miermīlīgas, stabilas, demokrātiskas un daudz etniskas Kosovas attīstību.

Latvija piedalījās šajā operācijā arī no 2000. gada februāra līdz 2009. gada augustam ar dažāda lieluma vienībām un specialitātēm. Lēmumu par dalības atsākšanu Latvija pieņēma, atsaucoties NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieka aicinājumam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu