FOTO Izveidojot caurumu žogā, Latvijā no Baltkrievijas palīdzēts iekļūt vairākiem vīriešiem (3)

Foto: Valsts robežsardze

Svētdien uz robežas ar Baltkrieviju, pārkniebjot stieples žoga konstrukcijā, palīdzēts to pārvarēt un nelikumīgi iekļūt Latvijā četriem vīriešiem, informēja Latvijas robežsardze.

Veicot robežas uzraudzību ar tehnisko līdzekļu palīdzību robežsargi novērojuši vairākas personas, kuras, pārvarot žogu, nelikumīgi iekļuvušas Latvijā.

Žogu pārvarēt nelegālajiem imigrantiem palīdzējuši Baltkrievijas varas iestāžu pārstāvji, pārkniebjot stieples pastāvīgā žoga konstrukcijā, vēlāk arī aiztaisot žogā izveidoto caurumu, lai liegtu nelikumīgi Latvijā iekļuvušajiem vīriešiem atgriezties Baltkrievijā.

Visi robežpārkāpēji pārtverti, ārkārtējās situācijas noteiktā normatīvā regulējuma kārtībā vīrieši atturēti no nelikumīgas ieceļošanas Latvijā un atgriezti uz izceļošanas valsti.

Jau ziņots, ka šogad līdz pagājušajai ceturtdienai kopumā no nelikumīgas Latvijas– Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 5285 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 263 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Valdība 2021.gadā 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novados, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10.augustam. Iepriekš vairākkārt ticis debatēts, ka ārkārtējās situācijas vietā pierobežā varētu noteikt kādu citu regulējuma veidu, taču nekādas izmaiņas nav sekojušas.

Iekšlietu ministrija norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu