FOTO UN VIDEO ⟩ Krusas dēļ pamatīgi cietusi Jaunpils pils. Aicina pieteikties brīvprātīgos seku novēršanai

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Facebook/Jaunpils Pils

Jaunpils pilī krusa izsitusi logus otrajā un trešajā stāvā,  informēja Tukuma novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Gundega Rugāja.

Drošības apstākļu dēļ pils šodien un rīt apmeklētājiem slēgta. Pils valdes locekle Kristīne Liepiņa apstiprināja, ka visvairāk cietusi pils teritorijas dienvidu puse - izsisti kopumā 40 logi ar dubultrūtīm, cietuši arī vēsturiskie logu rāmji.

Tāpat postījumi nodarīti jumtam, tostarp Dzirnavu šķūnim.

Pēc tam, kad tiks apzināti postījumi, plānots vērsties pie apdrošinātājiem.

Jaunpils pils paziņojusi, ka aicina pieteikties brīvprātīgos pils sakārtošanai, kā arī informē, ka 7. un 8. augustā pils un pils krogs būs slēgti.

Tukumā cietušas arī Pils iela un Lielā iela, kur nogāzušies koki vai lieli koku zari.

Taujāta, kā iedzīvotājiem vērsties pēc palīdzības, ja tāda nepieciešama, Rugāja aicināja zvanīt uz pašvaldības informatīvo tālruni, kas informāciju nodos konkrētajam speciālistam.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai Latviju šodien sasniedzis pērkona negaiss ar krasam vēja brāzmām, atsevišķos rajonos ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krusu. Bojājumus elektrotīklā radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibens izlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

Līdz pat vēlam vakaram ir izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums valsts austrumu daļā un sarkanais brīdinājums valsts rietumos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu