"Celtics" īpašnieks komentējis Porziņģa piesaistīšanu sastāvam

Apollo.lv
Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Bostonas "Celtics" īpašnieks Viks Grusbeks sarunā ar "The Boston Globe" skaidrojis lēmumu piesaistīt Latvijas basketbolistu Kristapu Porziņģi.

Bostonas "Celtics" šovasar veica vienu no vasaras skaļākajiem darījumiem, trīs komandu darījumā Markusu Smārtu samainot pret Kristapu Porziņģi.

Grusbeks sarunā ar "The Boston Globe" ieskicēja, ka viņš nevēlējies nākamgad redzēt to pašu sastāvu. Un jau starpsezonas pašā sākumā parādījusies iespēja papildināt sastāvu ar talantīgu basketbolistu.

"Domājām par to, kā saglabāt līdzšinējo enerģiju, kuru bijām izveidojuši pēdējās divās sezonās, kad mums veicās labi, bet neizcīnījām titulu. Galvenais jautājums ir - kā tikt pie 18 titula? Ja mēs būtu vienojušies par to, ka izmaiņas neveicam, viss būtu kārtībā.

Bet tad parādījās iespēja tikt pie talantīga garā gala spēlētāja un mēs to arī izmantojām," sacījis Grusbeks.

"Celtics" īpašnieks arī neslēpa, ka interese par Porziņģi bijusi arī no citām komandām, bet tieši viņa komanda bijusi latvieša prioritāte.

"Viņam ir svarīga šī komanda, viņa kolēģi un čempionu tituls. Viņš mūs izvēlējās. Cik esmu dzirdējis, viņu gribēja arī citas komandas. Un viņš izvēlējās mūs. Viņš vēlas būt klubā, ar kuru kopā varēs izcīnīt gredzenu," norādījis "Celtics" īpašnieks.

Grusbeks pauda cerību, ka latviešu basketbolists gaidāmajā sezonā būs būtisks papildinājums "Celtics" priekšējai līnijai.

Latviešu basketbolists aizvadītajā sezonā vidēji mačā atzīmējās ar 23,2 gūtajiem punktiem (karjeras rekords), 8,4 atlēkušajām bumbām, 2,7 rezultatīvām piespēlēm, 0,9 pārķertajām bumbām (karjeras rekords), kā arī 1,5 bloķētiem metieniem. Šajā sezonā latvietis grozam kopumā uzbruka ar 49,8% precizitāti (karjeras rekords), kā arī realizēja 38,5% tālmetienu (vidēji 2,1 trāpīts tālmetiens no 5,5 izmestajiem trejačiem). No soda metienu līnijas Porziņģis metienus realizēja ar 85,1% precizitāti.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu