Dienvidkorejā vētras draudu dēļ apturēti lidojumi un prāmju satiksme

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: NASA images/Shutterstock

Gatavojoties taifūnam "Khanun", Dienvidkorejā trešdien atcelti vairāki desmiti lidojumu un apturēta prāmju satiksme.

Meteorologi prognozē, ka "Khanun" ar spēcīgām lietusgāzēm un vēju šo pēcpusdien sasniegs Dienvidkorejas dienvidu un austrumu reģionos un skars arī tūristu iecienīto Čedžudo salu.

Dienvidkorejas meteoroloģijas aģentūra brīdināja, ka "Khanun" var radīt postošas sekas, jo lēnām virzīsies pāri valsts centram, pirms novirzīsies uz Ziemeļkoreju. Korejas Meteoroloģijas pārvalde ziņoja, ka šorīt "Khanun" brāzmas sasniedza ātrumu 126 kilometrus stundā (35 metrus sekundē).

Japānas dienvidu salās taifūna ietekme jūtama jau ilgāk nekā nedēļu, un Kjusju salas dienvidrietumu daļā izsludināti brīdinājumi par iespējamiem plūdiem un citiem riskiem.

Pagājušajā nedēļā "Khanun" plosījās Okinavā un citās Japānas salās, radot postījumus un ievainojot cilvēkus.

Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols aicinājis amatpersonas agresīvi īstenot katastrofu novēršanas un evakuācijas pasākumus, uzsverot, ka vētra apdraud Dienvidkoreju vien dažas nedēļas pēc tam, kad valsts centrālos un dienvidu reģionus plosīja spēcīgas lietusgāzes, kas izraisīja straujus plūdus un zemes nogruvumus, kuros gāja bojā vismaz 41 cilvēks.

Korejas Lidostu korporācija paziņoja, ka "Khanun" dēļ atcelti vismaz 144 lidojumi uz un no Čedžudo. Tika atcelta arī prāmju satiksme starp Čedžudo un kontinentālās daļas ostām. Īstenojot plašākus preventīvus pasākumus, varasiestādes visā valstī slēgušas arī vismaz 39 ceļus, 26 stāvvietas upju krastos un 613 pārgājienu takas.

Gatavojoties taifūnam, Dienvidkoreja arī evakuēja desmitiem tūkstošus jauniešu no pasaulē lielākās skautu nometnes, kas šomēnes norisinājās Dienvidkorejas rietumu piekrastē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu