Mēģināja ar konjaka pudeli uzpirkt būvvaldes vadītāju. Kukuļdevējs tiek pie liela naudas soda (1)

LETA
KNAB. Ilustratīvs attēls
KNAB. Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova / LETA

Stājies spēkā notiesājošs spriedums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā par konjaka pudeles došanu pašvaldības būvvaldes vadītājam, ar kuru vainīgajam piemērots 7440 eiro naudas sods, informēja KNAB.

Iztiesātā kriminālprocesa materiāli satur ziņas par to, ka fiziska persona deva valsts amatpersonai kukuli - konjaka pudeli gandrīz 150 eiro vērtībā.

Kukuļošanas mērķis bija panākt, lai valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, bez tiesiska pamata akceptētu fiziskās personas būvniecības ieceri par atpūtas ēku novietošanu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem šādu darbību īstenošana ir aizliegta.

KNAB atzinīgi novērtē pašvaldības būvvaldes vadītāja aktīvo rīcību, nekavējoties ziņojot par kukuļdošanu.

Ja saņemts kukuļošanas piedāvājums, ir būtiski atcerēties galvenos rīcības soļus: nepiekrist, taču piedāvājumu tūlītēji nenoraidīt, lūdzot laiku piedāvājuma apsvēršanai vai aicinot šādus jautājumus nerisināt konkrētajā brīdī, un nekavējoties sazināties ar KNAB. Iestāde instruēs par tālākajiem rīcības soļiem, lai fiksētu noziegumu, atgādina KNAB.

"Cīņā ar korupciju izšķiroša nozīme ir sabiedrības aktīvai rīcībai un spējai atbilstoši reaģēt - par situāciju pēc iespējas ātrāk jāziņo tiesībaizsardzības iestādei. Šādos gadījumos KNAB augstu vērtē katra ziņotāja pieņemto lēmumu netolerēt korupciju un uzticēt tiesībaizsardzības iestādei izmeklēt situācijas faktiskos apstākļus, lai iespējamo likumpārkāpēju varētu saukt pie atbildības," norādījusi KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

KNAB kriminālprocesu sāka 2022.gada 15.jūlijā un izskatīja vienas dienas laikā paātrinātā procesa kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu