FOTO Gadsimta nāvējošākais ugunsgrēks ASV: Havaju salu katastrofa laupījusi jau 93 dzīvības

Ziņa papildināta
Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Apstiprināts, ka Maui ugunsgrēkā, kas nopostīja vēsturisko Lahainas pilsētu, gājuši bojā 93 cilvēki, tādējādi tas kļuvis par nāvējošāko ugunsgrēku ASV pēdējā gadsimta laikā, ziņo BBC.

Iepriekš tika ziņots par 89 bojāgājušajiem.

Upuru skaits varētu "ievērojami pieaugt", 12. augustā brīdināja Havaju salu gubernators Džošs Grīns, turpinoties upuru identificēšanai.

Simtiem cilvēku joprojām ir bezvēsts pazuduši, bet simtiem citu pēc bēgšanas no liesmām pilda patversmes visā Maui.

"Šī ir neiespējama diena," sacīja Grīns.

Ugunsgrēks "noteikti būs lielākā dabas katastrofa, ar kādu Havaju salas jebkad ir saskārušās", viņš sacīja.

"Mēs varam tikai gaidīt un palīdzēt tiem, kuri ir izdzīvojuši. Tagad mūsu uzmanības centrā ir savest tuviniekus atkal kopā, kad vien iespējams, kā arī nodrošināt cilvēkiem mājokli un veselības aprūpi, bet pēc tam pievērsties atjaunošanai."

Kamēr savvaļas ugunsgrēki šobrīd lielā mērā tiek kontrolēti, dažās salas daļās, tostarp ap izpostīto Lahainu, turpinās centieni tos pilnībā nodzēst.

Varas iestādes ir novirzījušas meklēšanas resursus uz teritorijām salas piekrastes zonā. Izmantojot suņus, kas ir apmācīti atrast līķus, zem drupām un pelniem tiek meklēti bojā gājušie.

Līdz šim ir aptverti tikai 3% no meklēšanas apgabala, sacīja manāmi emocionālais Maui policijas priekšnieks Džons Pelletjē.

"Jums ir jāveic ātra DNS [testēšana], lai mirušos identificētu. Katrs no šiem 89 ir Džons un Džeina Dū [sākotnēji neidentificētētas personas]," viņš teica.

"Neviens no mums vēl īsti nesaprot, cik bojā gājušo patiesībā ir."

Federālās ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūras (FEMA) vecākais ierēdnis Džeremijs Grīnbergs raidorganizācijai BBC sacīja, ka uz salām tiek nosūtīts papildu atbalsts, tostarp meklēšanas un glābšanas dienesti, kā arī ugunsdzēsības komandas.

"Absolūtā prioritāte numur viens ir izdzīvojušo drošība," viņš teica.

12. augustā neatliekamās palīdzības patversmē Maui kara memoriālā kompleksā simtiem evakuēto turpināja pulcēties, saņemot pārtiku, tualetes piederumus un medicīnisko palīdzību no joprojām pieaugošā brīvprātīgo skaita.

FOTO: Havaju salas skāris pagājušā gadsimta nāvējošākais ASV ugunsgrēks

Tiek uzskatīts, ka kopš ugunsgrēku izcelšanās vairāk nekā 2000 ēku ir bojātas vai iznīcinātas. Lielākā daļa no tām bija mājas Lahainas apgabalā.

Galvenais ceļš uz Lahainu, Honoapiilani šoseja, sestdien uz īsu brīdi tika atkal atvērts iedzīvotājiem, bet pēc tam atkal tika ātri slēgts.

Simtiem Lahainas iedzīvotāju tik un tā ir palikuši rindā uz šosejas, cerot, ka viņus izlaidīs.

Cits maršruts, Kahekili šoseja, ir atvērts, taču vietējie iedzīvotāji saka, ka ir pārāk bīstami mēģināt pa to braukt.

Ceļš ir tik tikko pietiekami plats vienai automašīnai, tajā ir daudz pagriezienu un stāvs nobrauciens.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu