ASV Mičiganas štatā atklāta Latvijas iela

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Mike Thompson/X

ASV Mičiganas štata Greilingas bāzē atklāta Latvijas iela, informē NBS komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

To Latvijas un ASV Mičiganas Nacionālās gvardes partnerības 30.gadadienas svētku pasākumu laikā atklāja ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris un Mičiganas Militāro un veterānu lietu departamenta direktors ģenerālmajors Pols Rodžers un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Kā apgalvo ģenerālleitnants Kalniņš, neskatoties uz lielo attālumu un kontinentiem, kas šķir Latviju no ASV, mums esot ļoti tuvi mērķi, redzējums un milzīgs personāla pašaizliedzīgs ieguldījums savu valstu aizsardzības sistēmas veidošanā.

"Mičiganas Nacionālā gvardes un Latvijas bruņoto spēku sadarbības galvenais virzītājs un tai pašā laikā visspožākā vērtība ir tieši cilvēki, kuri 30 gadu garumā veidojuši, uzturējuši un attīstījuši sadarbību, parādot izcilu radošumu, augstu profesionalitāti un spēju dalīties milzīgā pieredzē," norāda Kalniņš, uzsverot, ka 30 gadu garumā esam ne tikai attīstījuši daudzus projektus, bet arī bijuši kopā un pildījuši uzdevumus reālā kaujas laukā, plecu pie pleca cīnoties pret ienaidnieku, un zaudējot karavīru dzīvības.

"Atmiņa par šo varonīgo kauju uzliek mums par pienākumu turpināt iesākto ar vēl lielāku atdevi savu spēju izveidē," uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

No 11. līdz 16.augustam Kalniņš atrodas darba vizītē ASV, lai ar Rodžeru pārrunātu Latvijas un ASV bruņoto spēku sadarbību aizsardzības jomā, drošības un sadarbības aktualitātes, kā arī apmeklētu starptautiskās militārās mācībās "Northern Strike 2023", kurās piedalās arī NBS karavīri un zemessargi.

2017.gada augustā ASV Mičiganas štatā Alpenas Kaujas gatavības apmācības centra bāzē tika atklāta Afganistānā kritušā Latvijas karavīra, seržanta Voldemāra Anševica vārdā nosaukta iela. Sauszemes spēku 1.kājnieku bataljona karavīrs, seržants Anševics zaudēja dzīvību 2009.gada 1.maijā nemiernieku uzbrukumā Afganistānas Nacionālās armijas novērošanas postenim Kunāras provincē, pildot dienesta pienākumus starptautiskajā operācijā Afganistānā. Kritušā Latvijas karavīra piemiņai veltītā iela atklāta ASV Mičiganas štatā, jo Latvijas kontingenta karavīri Afganistānā dienēja kopā ar ASV Mičiganas Nacionālās gvardes karavīriem Latvijas un ASV Operacionālās sadarbības padomnieku grupā. Savukārt 2018.gada jūnijā Ādažu bāzē, godinot Latvijas un ASV Mičiganas Nacionālās gvardes partnerības 25.gadadienu svinīgi tika atklāta Mičiganas avēnija.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu