Jēkabpils reģionālā slimnīca apsver būtiski paaugstināt maksas pakalpojumu sadaļu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jēkabpils
Jēkabpils Foto: Shutterstock

Lai kompensētu augošās izmaksas, būtu radikāli jāpalielina maksas pakalpojumu sadaļa, informēja SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs.

Izdevumu sadaļā 2022.gadā bija 482 569 eiro pieaugums salīdzinājumā ar 2021.gadu. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2021.gadu, izdevumu pieaugumu ir izdevies nedaudz reducēt. Izdevumu palielinājums ēdināšanai būs 110 000 eiro, kurināmajam (šķeldai) un ūdens apgādei -183 000 eiro, implantiem un medicīnas precēm - 150 000 eiro.

Slimnīcai, ņemot vērā finansēšanas modeli esot diezgan ierobežotas rīcības iespējas, jo lielākais pasūtītājs ir valsts, skaidro Keišs.

Jau šobrīd slimnīcas vadība būtiski palielinājusi sadaļu "slimnīcas nopelnītie līdzekļi", kurā ieņēmumu apjoms palielinājies par 198 364 eiro jeb 36,3%. Tie pamatā ir maksas pakalpojumi un ieņēmumi no saimnieciskās darbības, kuru cena atbilst tirgus situācijai un pārsniedz valsts noteikto pakalpojumu tarifu.

Gadījumā, ja risinājums netiks rasts budžeta ietvaros, šī sadaļa būšot radikāli jāpalielina. Vienlaikus resursietilpīgāko pakalpojumu sniegšana, iespējams, būtu jāierobežo, domā Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadītājs.

Izdevumu pieaugums ir izrādījies kritisks, jo ne visām ārstniecības iestādēm iepriekšējos periodos ir izdevies veiksmīgi veidot rezerves, kā tas ir Jēkabpils slimnīcas gadījumā.

Arī turpmāko dinamiku Keišs vērtē ļoti kritiski, jo arī Jēkabpils reģionālā slimnīca, tāpat kā citas, pirmo pusgadu noslēgusi ar ievērojamiem zaudējumiem.

SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" apgrozījums pērn bija 20,62 miljoni eiro, bet zaudējumi - 1,3 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Tikmēr 2021.gadā slimnīca strādājusi ar 21,22 miljonu eiro apgrozījumu un 1,1 miljonu eiro peļņu.

Kā iepriekš ziņoja LETA, Rīgas 2.slimnīca saskaras ar būtisku materiālu, īpaši medikamentu un implantu sadārdzinājumu, aģentūru LETA informēja Rīgas 2.slimnīcas administrācija.

Tāpat uzņēmumam jārēķinās ar komunālo maksājumu un citu izmaksu kāpumu, bet valsts apmaksāto pakalpojumu tarifs neietver tēriņu pieauguma kompensāciju, kā rezultātā medicīnas iestādei ir radušies nepilnu 531 000 eiro lieli zaudējumi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu