Ceturtdien tiks vēlēts jaunais Rīgas mērs

LETA
Rīgas dome
Rīgas dome Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes sēde, kurā plānots ievēlēt jauno Rīgas mēru, izsludināta ceturtdien, 17. augustā, plkst. 10.

Darba kārtībā iekļauts tikai viens jautājums - mēra ievēlēšana.

Lai gan iespējamais mēra amata kandidāts lēmumprojektā nav ierakstīts, visticamāk, jaunveidojamā koalīcija virzīs pašreizējo vicemēru Vilni Ķirsi (JV).

Tas gan neizslēdz, ka var tikt izvirzīti arī citi kandidāti.

Kā ziņots, Ķirsim kļūstot par mēru, Rīgas domē varētu tikt samazināts vicemēru skaits.

Iepriekšējā koalīcija, kuras apstiprinātais pilsētas mērs bija "Par/Progresīvie" pārstāvis Mārtiņš Staķis, izveidoja trīs vicemēru amatus, kurus ieņēma "Jaunās vienotības" (JV), "Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības" (NA/LRA) un "Kods Rīgai" (KR) pārstāvji.

Kā aģentūrai LETA iepriekš atzina vicemēra Linda Ozola (KR), jaunā Rīgas domes koalīcija, kurā nebūs "Progresīvo", vicemēru skaits varētu būt mazāks.

Kā noskaidroja LETA, pašreizējo Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku un mēra pienākumu izpildītāju Ķirsi ievēlot par mēru, varētu tikt likvidēts viņa iepriekš ieņemtais vicemēra amats. Savukārt vicemēra amatus saglabātu Ozola un Edvards Ratnieks (NA/LRA).

LETA jau ziņoja, ka saasinoties attiecībām starp divām koalīcijas partijām "Jauno vienotību" un "Progresīvajiem", no amata atkāpās Rīgas domes priekšsēdētājs Staķis un izjuka Rīgas domes koalīcija.

Jaunveidojamā koalīcijā vairs nebūs "Progresīvo", bet viņiem tiks iekļautas frakcijas - "Gods kalpot Rīgai", "Latvijas attīstībai", atsevišķi neatkarīgie deputāti un bijušie "Progresīvo" sabiedrotie kustības "Par" deputāti.

Kopumā jaunajai koalīcijai varētu tikt nodrošināts 33 deputātu atbalsts.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu