Izsolē nosolīta Mālmuižas pils

LETA
Foto: I.Vecāns/Gulbenes muzejs

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkotajā atkārtotajā izsolē Gulbenes novada Lejasciema pagastā esošā Mālmuižas pils nosolīta par 48 980 eiro, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Izsoles sākumcena bija 48 480 eiro, bet izsoles solis - 500 eiro, kas nozīmē, ka par īpašumu veikts viens solījums.

Mālmuižas pils sastāv no zemes vienības 9,88 hektāru platībā un septiņām būvēm.

Mālmuižas pils platība ir 1414,4 kvadrātmetri, būvei noteikts apgrūtinājums - vietējas nozīmes kultūras pieminekļa teritorija. Šajā īpašumā ietilpst arī dzīvojamā ēka 182,2 kvadrātmetru platībā, saimniecības ēka 324,8 kvadrātmetru platībā, kā arī kūts, pagrabs un citas būves.

Nekustamā īpašuma "Mālmuiža" kadastrālā vērtība 2021.gada 1.janvārī bija 21 348 eiro, tostarp zemes - 6011 eiro, bet būvju - 15 337 eiro.

Jau vēstīts, ka izsolē aprīlī Mālmuižas pils sākumcena bija noteikta 80 800 eiro, jūnijā - 72 720 eiro, bet jūlijā - 64 640 eiro. Visās trijās izsolēs īpašumam nepieteicās neviens pretendents.

Tāpat ziņots, ka valdība 2021.gada oktobrī nolēma bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā Mālmuižas pili jeb nekustamo īpašumu "Mālmuiža", Gulbenes novada Lejasciema pagastā, kā arī atļāva VNĪ to pārdot izsolē.

Gulbenes novada pašvaldība 2019.gada decembrī nolēma, ka minētais nekustamais īpašums nav nepieciešams pašvaldības autonomo funkciju veikšanai, jo tika nolemts reorganizēt Gulbenes novada bibliotēku, no 2019.gada 30.novembra likvidējot tās struktūrvienību - Lejasciema pagasta Mālu bibliotēku, kas atradās Mālmuižas pilī.

Ņemot vērā, ka VNĪ nav zināmas valsts pārvaldes funkcijas, kuru nodrošināšanai būtu nepieciešams saglabāt nekustamo īpašumu "Mālmuiža" valsts īpašumā, kā arī tas nav nepieciešams VNĪ saimnieciskās darbības veikšanai, valdības rīkojums atļāva VNĪ to pārdot izsolē Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu