Pk, 1.12.2023.

Koncerts un zibakcija. Rīgā ceturtdien svinēs Ukrainas Neatkarības dienu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ukrainas karogs.
Ukrainas karogs. Foto: Zane Bitere/LETA

Ar mākslas performancēm, zibakciju, koncertu un Brīvības pieminekļa izgaismošanu ceturtdien, 24. augustā, Rīgā tiks svinēta Ukrainas Neatkarības diena.

Rīgas rātsnamā esošajā ukraiņu kopienas centrā "Rīgas sirds" no 24. augusta līdz 29. augustam norisināsies labdarības projekts "Ukraina. Brīvības rezidence". Tas ir starptautisks latviešu un ukraiņu mākslinieku sadarbības projekts, kura mērķis ir apvienot dažādu valstu māksliniekus vienotā brīvības meklējumā, kā arī atbalstīt tos, kuriem karadarbības rezultātā ir nepieciešams garīgās veselības atbalsts.

Projektā piedalīsies vairāk nekā 20 Latvijas un Ukrainas mākslinieki un radošo nozaru pārstāvji. Apmeklētājiem būs iespējams pavadīt nakti līdzīgi, kā to nākas darīt Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas patvērumu no raķešu uzlidojumiem rod metro stacijās, baudīt gastronomisko performanci un klausīties lugas lasījumu.

Projekta laikā radītos mākslas darbus ikviens varēs iegādāties labdarības izsolē.

Tāpat 24. augustā notiks biedrības "Tavi draugi" organizētā zibakcija "Saulespuķu ceļš". Biedrība akciju "Saulespuķu ceļš" rīko jau otro gadu pēc kārtas, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju un Latvijā mītošos ukraiņus pievienoties.

Līdzīgi kā pērn, "Saulespuķu ceļš" veltīts Ukrainas nepagurstošajai cīņai par brīvību un ikvienam Ukrainas civiliedzīvotājam Latvijā. Zibakcijas centrālais elements ir saulespuķu pušķis, kas plkst.15.30 sāks savu ceļu no "Tavi draugi" angāra Rīgā, Ventspils ielā 50 līdz Vērmanes dārza skatuvei, kur tas plkst.17 tiks svinīgi nodots Ukrainas vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam.

"Saulespuķu ceļa" noslēgumā Vērmanes dārzā no plkst.17 līdz 19 notiks labdarības koncerts Ukrainas armijas atbalstam, kas pulcēs Latvijas un Ukrainas māksliniekus - koncertā uzstāsies "Varakuta", Timurs Vilcāns, Katrīna Gupalo ar grupu, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina un "Subscriptum", "Rigga Reggae", Igo, Edgars Vilcāns, "Queentessence" un Rihards Saule.

Koncertu atklās Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols un Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV).

Svētku koncerts noslēgsies plkst.19 ar zibakciju "Vienotības ķēde", kuras laikā visi klātesošie apvienosies pie 30 metrus gara Ukrainas karoga, paužot vienotību un kopību.

Labdarības koncerta apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt teltis ar ukraiņu precēm un nogaršot ukraiņu ēdienus.

Iestājoties tumsai, Brīvības piemineklis tiks izgaismots Ukrainas karoga krāsās.

Ukraina neatkarību ieguva pirms 32 gadiem, 1991.gada 24.augustā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu