Britu medmāsa, kas noslepkavojusi septiņus zīdaiņus, saņem ārkārtīgi retu sodu (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Sērijveida slepkava, Česteras slimnīcas bijusī medicīnas māsa Lūsija Letbija, saņēmusi retu sodu – mūža ieslodzījumu par septiņu mazuļu slepkavību, vēsta medijs "The Guardian".

33 gadus vecā Letbija ir viena no trim sievietēm, kam Apvienotajā Karalistē piespriests šāds cietumsods.

Česteras policija Lielbritānijā arestējusi bijušo vietējās slimnīcas medicīnas māsu, kas atzīta par vainīgu septiņu zīdaiņu slepkavībās un sešos slepkavības mēģinājumos, ziņo medijs BBC.

Pēc deviņu mēnešu ilga tiesas procesa piektdien, 18. augustā, par vainīgu septiņu bērnu slepkavībās atzīta 33 gadus vecā Česteras slimnīcas bijusī medicīnas māsa Lūsija Letbija.

Letbija apzināti injicēja zīdaiņiem gaisu, piespiedu kārtā baroja ar pienu un divus no zīdaiņiem saindēja ar insulīnu.

Divās slepkavībās sieviete tikusi attaisnota, bet par vēl sešām zvērinātie nav spējuši panākt vienotu verdiktu.

Izmeklēšana slimnīcā tika veikta, kad slimnīcas valde konstatēja, ka no 2015. gada jūnija līdz 2016. gada jūnijam dramatiski bija palielinājies jaundzimušo mirstības līmenis.

Pirms 2015. gada jūnija jaundzimušo nodaļā bija mazāk nekā trīs mazuļu nāves gadījumi gadā.

Pirmā slepkavība, kurā Letbija atzīta par vainīgu, notika 2015. gada jūnija sākumā. Lai gan 8. jūnija rītā bērns piedzima priekšlaicīgi, viņa veselības stāvoklis tika vērtēts kā stabils - zēns bija vesels un elpoja bez skābekļa padeves.

Plkst. 19.30 savu maiņu slimnīcā uzsāka Letbija, bet jau plkst. 20.58 bērns tika atzīts par mirušu. Kā liecina izmeklēšanas rezultāti, zēna nāvi izraisīja viņa asinsritē ievadīts skābeklis.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu