ASV apstiprina darījumu par helikopteru "Apache" pārdošanu Polijai 12 miljardu dolāru vērtībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

ASV pirmdien apstiprināja darījumu par kaujas helikopteru "Apache" pārdošanu Polijai 12 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Polija saņems 96 helikopterus "AH-64E Apache" no ASV ražotājfirmas "Boeing", paziņoja ASV Valsts departaments, informējot ASV Kongresu.

Kongresam ir tiesības pārskatīt un bloķēt šo darījumu, bet nav gaidāms, ka tur tiktu izteikti iebildumi pret to.

Polija pērn nolēma pastiprināt savas aizsardzības spējas, iegādājoties lielu skaitu helikopteru "Apache" no ASV, lai nomainītu savu novecojušo padomju laika helikopteru floti apstākļos, kad pieaug bažas par Krievijas karu Ukrainā.

Šo helikopteru pārdošana "uzlabos Polijas spējas vērsties pret pašreizējiem un nākotnes draudiem, nodrošinot uzticamu spēku, kas spēj atvairīt pretiniekus un piedalīties NATO operācijās", paziņoja ASV Valsts departaments.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks sociālajos tīklos apstiprināja ziņu par šo darījumu.

Polija ir stingri atbalstījusi ASV vadītos centienus sniegt atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas iebrukumu.

Polija janvāri paziņoja, ka plāno šogad tērēt aizsardzībai 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ievērojami pārsniedz NATO noteikto mērķi - 2% no IKP.

Jūnijā Polija saņēma pirmos tankus "Abrams", kas ir daļa no 1,4 miljardu dolāru vērta darījuma par ASV Jūras kājnieku korpusa iepriekš lietoto tanku piegādi Polijai.

Pērn Polija nopirka vēl 250 tankus "Abrams" to modernākajā variantā M1A2, un to piegāde ir gaidāma 2024.gada beigās. Polija kļūs par otro valsti pasaulē, kurai būs šie tanki.

Karš Ukrainā ir nostiprinājis attiecības starp ASV un Poliju, kuras konservatīvajai valdībai iepriekš bija domstarpības ar Džo Baidena administrāciju tādos jautājumos kā LGBTQ tiesības un mediju brīvība.

ASV Valsts departaments savā paziņojumā nosauca Poliju par "spēku politiskajai stabilitātei un ekonomiskajam progresam Eiropā".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu