Namniece informēja, ka sākotnēji pacientam tika koriģēts hemoglobīna līmenis. Recidivējošo fatālo sirds ritma traucējumu - kambaru fibrilācijas - dēļ pacientam uz antikoagulantu un antitrombotiskās terapijas fona implantēts elektrokardiostimulators-defibrilators-resinhronizācijas ierīce, kas gan uztur, gan kontrolē sirds ritmu, gan arī palīdz uzlabot sirds kontraktilitāti jeb saraušanās spēju.
Pacientam nebija iespējama kardioķirurģiska sirds asins apgādes korekcija - gan sliktā vispārējā veselības stāvokļa, gan iepriekš veiktās sirds operācijas dēļ, bet bija nepieciešama/indicēta neatliekama mazinvazīva sirds asinsvadu labošana ar stentu ievadīšanu, kas savukārt bija saistīta ar ļoti lieliem pacienta bojāejas/nāves riskiem (sirds apstāšanās, dzīvībai bīstamas aritmijas) jau iepriekš minētās izteiktās sirds mazspējas un sirds asins apgādes īpatnību dēļ.
Pēc rūpīgas pacienta veselības stāvokļa analīzes un vairākkārtējām vadošo RAKUS kardioloģijas, anestezioloģijas, reanimatoloģijas, invazīvās radioloģijas, asinsvadu ķirurģijas ārstu un speciālistu konsultācijām tika pieņemts lēmums veikt operāciju ar veno-arteriālo "VA-ECMO" jeb ārpusķermeņa membrānas asins apskābekļošanas metodi, kas pilda arī sirds un asinsvadu atbalsta un uzturēšanas funkciju, kas šim pacientam veidoja apstākļus drošai mazinvazīvas kardioloģiskas operācijas veikšanai. Tika izveidots operācijas norises dienas plāns, un multidisciplinārajā komandā tika iekļauti dažādu specialitāšu vadošie ārsti, operāciju un aprūpes māsas.
Attiecīgi pacientam vispārējā anestēzijā pēc kaniļu ievadīšanas maģistrālajos asinsvados tika uzsākts sirds asinsvadu sistēmas atbalsts un uzturēšana mazinvazīvās kardioloģiskās operācijas laikā ar "VA-ECMO" metodi. Tās fonā tika veikta sirds pilna revaskularizācija, veicot angioplastiju - implantējot koronārajos asinsvados divus zālēm pārklātus stentus.