Duda paziņo, ka Krievija pārvieto taktiskos kodolieročus uz Baltkrieviju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Kodolieroči militārā parādē Maskavā. Ilustratīvs attēls.
Kodolieroči militārā parādē Maskavā. Ilustratīvs attēls. Foto: Naletova Elena/Shutterstock

Polijas prezidents Andžejs Duda otrdien paziņojis, ka Krievija jau pārvieto dažus tuvas darbības kodolieročus uz kaimiņvalsti Baltkrieviju, brīdinot, ka tas mainīs reģiona un visas NATO militārās alianses drošības arhitektūru.

Krievijas diktators Vladimirs Putins un viņa Baltkrievijas kolēģis Aleksandrs Lukašenko pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Maskava jau ir nosūtījusi uz Baltkrieviju dažus taktiskos kodolieročus. Abas valstis sākotnēji par šo plānu paziņoja martā. ASV un NATO nav apstiprinājušas, ka tas tiešām būtu noticis.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs nosodīja Maskavas retoriku kā "bīstamu un pārgalvīgu", bet jūlijā paziņoja, ka alianse nav novērojusi nekādas izmaiņas Krievijas rīcībā attiecībā uz kodolieročiem.

Taktiskie kodolieroči ir paredzēti izmantošanai kaujas laukā, un tiem ir īss darbības rādiuss un zema jauda salīdzinājumā ar daudz jaudīgākām kodolgalviņām, kas uzstādītas tāla darbības rādiusa raķetēm. Krievija paziņoja, ka tā saglabās kontroli pār tiem kodolieročiem, ko sūtīs uz Baltkrieviju.

Duda nesniedza sīkākas ziņas, bet sacīja, ka tas "acīmredzami maina drošības arhitektūru mūsu Eiropas daļā".

"Tas maina drošības arhitektūru ne tikai mūsu tuvākajā apkārtnē, bet vienlaikus arī NATO austrumu flangā. Tādējādi faktiski tas maina situāciju visā aliansē," kopīgā preses konferencē ar Portugāles prezidentu Marselu Rebelu di Souzu sacīja Duda.

Portugāles prezidents vizītē Varšavā solīja turpināt atbalstīt Ukrainu un citas valstis reģionā, sakot, ka tas Portugālei ir tikpat svarīgi, cik situācija tās kaimiņvalstīs.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu