Krievijas Gaisa spēku komandieris Surovikins, iespējams, atstādināts no amata (1)

Apollo.lv
Foto: Reuters/ScanPix

Krievu žurnālista Alekseja Venediktova un medija RBK rīcībā nonākusi informācija par krievu ģenerāļa Sergeja Surovikina atstādināšanu no Krievijas Gaisa un kosmisko spēku komandiera amata. Šai informācijai gan nav oficiāla apstiprinājuma, ziņo neatkarīgais medijs "Meduza". 

Surovikins, kurš pazīstams arī ar iesauku "Ģenerālis Armagedons", sabiedrībā nav redzēts kopš algotņu grupējuma "Vagner" vadītāja Jevgeņija Prigožina dumpja, kas notika 23. un 24. jūnijā. 

Jūnija beigās tika ziņots par Surovikina aizturēšanu. Izskanēja ziņas, ka viņš zinājis par Prigožina dumpi vai pat bijis tajā iesaistīts.

Bijušais "Eho Moskvi" galvenais redaktors Venediktovs savā "Telegram" kanālā apgalvo, ka ar Vladimira Putina rīkojumu Surovikins esot atstādināts no līdzšinējā amata, taču atstāts Krievijas Aizsardzības ministrijas pārziņā. Rīkojums gan nav ticis oficiāli publiskots. 

Savukārt Krievijas ētera personība Ksenija Sobčaka norāda, ka saskaņā ar viņas rīcībā nonākušo informāciju Surovikins ar nepublisku rīkojumu esot ticis atlaists jau 18. augustā.

RBK ziņo, ka Surovikins esot atbrīvots no līdzšinējo pienākumu pildīšanas "saistībā ar pāriešanu uz jaunu amatu", pastāstīja kāds pietuvināts informācijas avots.

"Pašlaik viņš ir īslaicīgā atvaļinājumā," apstiprināja viens no izdevuma informācijas avotiem.

Surovikins Krievijas Gaisa un kosmisko spēku komandiera amatā stājās 2017. gada 31. oktobrī. No 2022. gada oktobra līdz 2023. gada janvārim viņš bija Krievijas karaspēka komandieris Ukrainā, bet pēc tam ieņēma komandiera vietnieka amatu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu