Siliņa pauž gatavību sākt valdības veidošanu no "baltas lapas"

LETA
Partiju apvienības "Jaunā vienotība" pārstāve - labklājības ministre Evika Siliņa piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Partiju apvienības "Jaunā vienotība" pārstāve - labklājības ministre Evika Siliņa piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pašreizējā labklājības ministre Evika Siliņa (JV) ir gatava Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča aicinājumam sākt valdības veidošanu no "baltas lapas", trešdien pēc piecu partiju tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja Siliņa.

Rinkēvičs šodien tikās ar "Jaunās vienotības" (JV), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), "Apvienotā saraksta" (AS), Nacionālās apvienības (NA) un "Progresīvo" pārstāvjiem.

Prezidents tikšanās laikā norādījis, ka citi no šīm piecām partijām nav izvirzījuši savu premjera kandidātu - attiecīgi Ministru prezidenta kandidāts varētu būt tas, kas varētu uzsākt neformālās un formālās konsultācijas, sacīja Siliņa.

Tāpat viņa sacīja, ka prezidents tikšanās laikā uzsvēris, ka ir būtiski nevilcināties ar jaunās valdības veidošanu, lai varētu ātri pieņemt nākamā gada budžetu.

Komentējot budžetu, Siliņa sacīja, ka neviens no partneriem negribētu tehnisko budžetu.

Siliņa sacīja, ka Rinkēviča vēlamais formāts būtu plašāka koalīcija, bet, ja tas neizdodas, tad būtu iespējama arī triju vai četru partiju koalīcija. Tomēr Siliņa nominēšanas gadījumā plāno uzsākt sarunas ar visiem pieciem partneriem. Tāpat arī plāno izrunāt būtiskākās lietas, kas traucē NA sastrādāties ar "Progresīvajiem".

Tomēr Siliņa norādīja, ka ir arī daudz dažādas versijas, kā strādāt četru partiju koalīcijā, un, gadījumā, ja tas nebūs iespējams, ir arī trīs partiju koalīcijas iespējas.

"Nevaram sarunas ieildzināt, ātri jāpieņem lēmumi un jāspēj vienoties," sacīja Siliņa.

Pēc šodienas tikšanās ar partijām no Valsts prezidenta Rinkēviča puses nekādi paziņojumi nesekoja, taču ceturtdien plkst.11 viņš uzaicinājis Siliņu uz tikšanos Rīgas pilī, kad politiķi sagaida oficiālu paziņojumu par JV pārstāves nominēšanu valdības vadītājas amatam.

Politiķi pagaidām pieļauj, ka ceturtdien notiks neformālas partiju sarunas, bet nekādas oficiālas sarunas pašlaik vēl nav izziņotas.

Lielāka skaidrība, kad varētu notikt virzība uz oficiālām sarunām, varētu būt pēc tam, kad Valsts prezidents Rinkēvičs būs paziņojis, kurai personai uztic valdības veidošanu.

Jau vēstīts, ka JV pārstāvis Krišjānis Kariņš 17.augustā Valsts prezidentam iesniedza dokumentu par valdības demisiju.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS - 16, bet "Progresīvajiem" - 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.

AS ir 15 parlamentārieši un NA - 13 deputātu vietas.

Partijai "Stabilitātei" ir desmit mandāti un "Latvija pirmajā vietā" - astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu