Kociņa: Bija fantastiski, taču ceturtā vieta sāp

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas šķēpmetēja Anete Kociņa
Latvijas šķēpmetēja Anete Kociņa Foto: BEN STANSALL/AFP

25. augustā Budapeštā pasaules vieglatlētikas čempionātā izcīnītā ceturtā vieta šķēpa mešanā ir vienlaikus labs rezultāts, taču ļoti sāp, ka medaļa bija tik tuvu, pēc sacensībām televīzijas kanāla LTV7 tiešraidē teica Anete Kociņa.

Kociņa ceturtajā metienā ar rezultātu 63,18 metri izvirzījās otrajā vietā. Tomēr pēdējā metienu sērijā viņu apsteidza japāniete Haruka Kitaguči, uzvarot ar rezultātu 66,73 metri, un austrāliete Makenzija Litla, kura pārspēja Kociņu par 20 centimetriem un ieguva bronzas medaļu, sudraba godalgu ar pirmajā mēģinājumā aizmestajiem 65,47 metriem izcīnot kolumbietei Florai Ruisai.

"Darīju to, kas bija jādara, kas bija treniņos uzkrāts. To liku ārā sektorā. Bija fantastiski, bet "koka medaļa" ir ļoti sāpīga," pēc sacensībām teica Kociņa.

Viņa stāstīja, ka uz startu devās ar domu, ka gribētu sešus metienus, lai pakāpeniski varētu kāpināt rezultātu.

"Es teiktu, ka šis bija brīnums. Ja paskatos uz sezonu kopumā, esmu uzkāpusi tur, kur nebiju domājusi būt," sasniegto vērtēja sportiste, piebilstot, ka galvā šobrīd ir mikslis, jo palikšana ceturtajā vietā ir ļoti sāpīga, taču Kociņa ir priecīga, ka tik augstu izdevies finišēt.

Viņa pavēstīja, ka kopš pievēršanās vieglatlētikai viņa ļoti gaidīja šo brīdi, kad, pārstāvot Latviju, izies stadionā starp 12 labākajām šķēpmetējām pasaulē.

"Varu teikt, ka šodien viens no maniem kvēlākajiem sapņiem ir piepildījies, un tas ir piepildījies skaisti, jo sasniedzu savu sezonas labāko rezultātu un ceturto vietu. Tas ir kaut kas nereāls man, tomēr emocijas ir dalītas," sacīja šķēpmetēja.

Kociņa minēja, ka pagājušās sezonas sākumā viņa elkonī ieplēsa saiti, ar ko sezona beidzās.

"Šogad sezonu sākām martā, un es nevarēju aizmest 50 metrus, jo sāpes bija nenormālas," atceras sportiste.

"Vasaras sezonas sākumā maijā es vēl pamežģīju potīti un nevarēju mest," stāstīja vieglatlēte, piebilstot, ka tāpēc nav metusi no pilnā ieskrējiena. "Tāpēc tas šobrīd ir reāli nereāli, ka es atrodos tur, kur atrodos."

Viņa stāsta, ka zinājusi, ka var saņemties pēdējam metienam, taču šoreiz uzlabot rezultātu neizdevās.

"Mēs ar treneri Gintu Palameiku vēl neesam tikušies, jo man ir jāpabūt vienai un jāsaprot, kas ir noticis. Ir nereālā sajūta, ka esi izdarījusi kaut ko fantastiski labu, bet tajā pašā laika tik maz pietrūka līdz tam, kas karājas kaklā," savas izjūtas pauda sportiste.

Otra Latvijas sportiste Līna Mūze-Sirmā ar pirmajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 58,43 metri ierindojās devītajā vietā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27.augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu