T, 29.11.2023.

Piespriež piecus gadus cietumā par iespējami letālas narkotiskās vielas pārdošanu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Narkotikas.
Narkotikas. Foto: Edijs Pālens/LETA

Kurzemes rajona tiesa lietā par ļoti spēcīgas narkotikas pārdošanu par 50 eiro diviem vīriešiem piespriedusi piecus gadus cietumā, ziņo prokuratūra.

Tiesa attiecīgi vienam no apsūdzētajiem piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un četriem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz trīs gadiem, bet otram apsūdzētajam uz pieciem gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Lietā noskaidrots, ka apsūdzētie vīrieši savstarpēji vienojās par to, ka realizēs 0,37 gramus narkotisko vielu maisījuma, kas satur metonitazēnu, kādai personai, pret kuru kriminālprocess izdalīts atsevišķā lietvedībā.

Metonitazēns ir ļoti spēcīga narkotiskā viela, kura pat nelielās devās var izraisīt letālas sekas.

2022.gada 20.oktobrī apsūdzētie vīrieši personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, mantkārīgu motīvu vadīti un darbojoties saskaņoti, par 50 eiro realizēja narkotisko vielu maisījumu iepriekš minētajai personai.

Ar tiesas piespriesto sodu Ziemeļkurzemes prokuratūras prokurore ir apmierināta, tāpēc neplāno lūgt tiesai sagatavot pilnu spriedumu, lai iesniegtu apelācijas protestu.

Norādāms, ka prokurors apsūdzības runā tiesas debatēs motivē savu viedokli par apsūdzētā vainu un izsaka viedokli par apsūdzētajam piemērojamā soda veidu un mēru, taču prokurora izteiktais viedoklis tiesai nav saistošs. Tikai tiesas kompetencē ir izlemt, kāds soda veids un mērs jāpiespriež apsūdzētajam un vai tas viņam jāizcieš, motīvus par konkrētā soda piemērošanu norādot sprieduma motīvu daļā.

Apsūdzētajiem būs iespēja spriedumu pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu