FOTO UN VIDEO Augusta vētra Rīgas infrastruktūrai nodarījusi teju 32 000 eiro lielus zaudējumus

LETA
Foto: Postimees

7. augusta negaiss Rīgas pašvaldības infrastruktūrai nodarījis nepilnu 32 000 eiro zaudējumus.

Par to aizvadītajā nedēļā tika informēti Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti.

Papildus tam esot saņemta informācija vismaz par diviem privātiem īpašumiem, kuriem radīti zaudējumi, bet vēl nav veikts zaudējumu aprēķins.

Pašvaldība, sagaidot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas norādes, kā pašvaldībām rīkoties tālāk, lai pieprasītu līdzekļus no fonda neparedzētajiem gadījumiem, plāno pieteikties zaudējumu atlīdzībai.

Kā ziņots, atsevišķās pašvaldībās negaisa laikā krusa, vētra un stiprais lietus nodarīja būtiskus postījumus mājsaimniecībām, pašvaldības infrastruktūrai, lauksaimniekiem un uzņēmējiem.

Piemēram, apkopojot zaudējumu apmēru Dobeles novadā, aplēsts, ka novadā cietušas vairāk nekā 1630 mājsaimniecības, kā arī liels kaitējums nodarīts lauksaimniecības uzņēmumiem un pašvaldības infrastruktūrai.

Pēc pašvaldības aplēsēm nepieciešamais finansējums varētu sasniegt pat vairāk nekā 16 miljonus eiro.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka augusta sākumā daudzviet Latvijā plosījusies pamatīga vētra, negaiss un lielgraudu krusa. 7. augustā tika izsludināti dažādu pakāpju brīdinājumi.

Video: Vētras postītie labības lauki

Netālu no Augstkalnes, Dzeguzēnos, daudzdzīvokļu ēkai norauts jumts, iekšā dzīvokļos tek ūdens, iedzīvotāji ir bezpalīdzīgi.

Video: Dzeguzēnu iedzīvotāja par vētras postījumiem

Video: Iedzīvotāji par krusas nodarītajiem postījumiem

Video: Iedzīvotāji par krusas postījumiem