Lielvārdē zemessargu atzīst par vainīgu datoru un telefonu nozagšanā

LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Zemgales rajona tiesa Ogrē kādu Zemessardzes štāba karavīru ir atzinusi par vainīgu sešu datoru un sešu mobilo telefonu nozagšanā no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas bāzes Lielvārdē un piespriedusi viņam nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, vēsta "Latvijas Avīze".

Spriedumā norādīts, ka laikā no 2021.gada 1.novembra līdz 2022.gada 22.aprīlim zemessargs no savas darba vietas nozaga sešus mobilos tālruņus un sešus portatīvos datorus, nodarot Zemessardzes štābam 6835,84 eiro zaudējumus. Militārā policija, kas šajā kriminālprocesā veica pirmstiesas izmeklēšanu, konstatēja, ka zemessargs bija sevišķi aktivizējies pēdējā mēnesī pirms viņa atmaskošanas, kad trijās nedēļās nozaga piecus datorus un vienu telefonu.

Zemessargs apsūdzības nav noliedzis un ar prokuroru noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, ko vēlāk apstiprinājusi tiesa. Pašlaik spriedums ir stājies spēkā. Visus sešus nozagtos datorus un divus telefonus izmeklēšanas laikā bija izdevies atgūt. Tie atdoti atpakaļ Zemessardzes štābam. No notiesātā piedzīta 971,60 eiro materiālā kaitējuma kompensācija.

Zemgales rajona tiesā tiek skatīta vēl viena Militārās policijas izmeklēta krimināllieta par zādzībām no Aviācijas bāzes Lielvārdē. Tajā uz apsūdzēto sola atrodas piecas bijušās militārpersonas, kurām inkriminētas zādzības nelielā apmērā.

Saskaņā ar apsūdzību, 2020.gadā šie karavīri ar savām personiskajām automašīnām mēdza iebraukt Aviācijas bāzes smērvielu noliktavā, kur slepeni uzpildīja mašīnu tvertnes ar NBS piederošu degvielu. Neviens no apsūdzētajiem savu vainu neatzīst. Apsūdzētie neatzīst arī NBS pieteiktās materiālā kaitējuma kompensācijas, kas ir no 8,12 līdz 40,33 eiro. Kopējā pieteikto kompensāciju summa ir 111,69 eiro.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu