FOTO ⟩ Prominences un slavenības bauda "Menueta" 55. jubilejas koncertu Dzintaros

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

29. augustā Dzintaru koncertzālē norisinājās grupas "Menuets" 55. jubilejas koncerts.

Grupas dzimtajā pilsētā Jūrmalā koncertu apmeklēja arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Šoreiz uz skatuves kāpa un kopā bija visi sākotnējie grupas dibinātāji pilnā sastāvā.

Grupa “Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kura kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” uzskatāma par vecāko grupu Latvijā. "Menueta" pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā.

“Menuets” 2023. gada vasarā un rudenī svinēs savus zelta 55 saviļņojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Jubilejas koncertprogrammā "Zelta 55" skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās "Menueta" dziesmas, kuru autors ir komponists Imants Kalniņš: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sāksies", "Četri balti krekli", "Viņi dejoja vienu vasaru" u.c., gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Grupā “ Menuets" joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Viks (dzejnieks Viktors Kalniņš), sagaidot "Menueta" lielo jubileju, teic: "Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus "Rolling Stones"." 

Jubilejas gada koncerttūre turpināsies rudenī daudzviet Latvijas koncertzālēs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu