Tramps neatzīst vainu apsūdzībās par mēģinājumu ietekmēt vēlēšanu iznākumu Džordžijā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien neatzina vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās par mēģinājumu ietekmēt 2020. gada prezidenta vēlēšanu iznākumu Džordžijā.

77 gadus vecais Tramps līdz ar 18 citiem cilvēkiem šomēnes tika apsūdzēts par mēģinājumu ietekmēt 2020.gada prezidenta vēlēšanu iznākumu Džordžijā un viņam izvirzītas apsūdzības 13 punktos.

Pirms nedēļas Tramps ieradās cietumā Džordžijas štatā, kur oficiāli tika apcietināts pēc apsūdzību izvirzīšanas, bet pēc apmēram 20 minūtēm tika atbrīvots pret drošības naudu 200 000 ASV dolāru apmērā.

Apcietināšanas procedūra bija ātra, jo Tramps un viņa advokāti iepriekš bija vienojušies ar izmeklētājiem par nosacījumiem atbrīvošanai pret drošības naudu.

Vienošanās paredz, ka apsūdzētais nedrīkst iebiedēt citus šajā lietā apsūdzētos un lieciniekus, vai citādi traucēt tiesvedību. Trampam tieši aizliegts izmantot sociālos tīklus, lai uzbruktu apsūdzētajiem un lieciniekiem.

Džordžijas štata Fultonas apgabalā ierosinātā krimināllieta ir pirmā, kurā Trampa atbrīvošanas nosacījumi ietver drošības naudu un aizliegumu izmantot sociālos tīklus apsūdzēto un liecinieku iebiedēšanai.

Apsūdzības Trampam Džordžijā izvirzītas pēc divus gadus ilgušas izmeklēšanas par 2021.gada janvārī notikušo telefonsarunu ar štata augstāko vēlēšanu amatpersonu, kurā Tramps sacīja, ka vēlas, lai tiktu atrasts pietiekami daudz balsu štata vēlēšanu rezultāta maiņai.

Tramps atteicās atzīt, ka ASV prezidenta vēlēšanās zaudējis Džo Baidenam, un lielu daļa savu pūļu veltīja Džordžijai, kur vairākums tradicionāli balsojis par republikāņiem. 2021.gada 2.janvāra telefonsarunas gaitā Tramps skaidroja, ka štata sekretārs Breds Rafenspergers var mainīt apstiprinātos rezultātus, tomēr štata sekretārs šo pieņēmumu kategoriski noraidīja.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu