1. septembrī Rīgā sabiedriskais transports būs par brīvu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Rīgas satiksme" autobuss.
"Rīgas satiksme" autobuss. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien, Zinību dienā, Rīgā sabiedriskais transports būs bez maksas, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lai Rīgā mācību gada sākumā mazinātu satiksmes intensitāti, pašvaldība aicina iedzīvotājus atturēties no privāto automašīnu lietošanas, pēc iespējas biežāk izmantojot sabiedrisko transportu.

Mācību gada sākumā tradicionāli Rīgas ielās pieaugot automašīnu skaits, jo noslēdzies vasaras atvaļinājumu laiks, pilsētā atgriežas studenti un skolēni. Paralēli pilsētā turpinās apjomīgi būvdarbi, kuru laikā ir noteikti dažādi satiksmes ierobežojumi.

Satiksmes plūsmu ietekmējot arī dažādi no pašvaldības darba neatkarīgi notikumi, kā pazemes komunikāciju bojājumi, ceļu satiksmes negadījumi, transportlīdzekļu tehniskās problēmas, automašīnu novietošana neatļautā vietā, aizšķērsojot ielas un bloķējot satiksmi, nelabvēlīgi laikapstākļi un citi notikumi.

Zinību dienā lielākajā daļā no skolām svinīgais pasākums sāksies rīta pusē, un paredzams, ka šajā laikā Rīgas ielās būs vērojams liels automašīnu pieplūdums un satiksmes apgrūtinājumi būs gan skolu tuvumā, gan pie ziedu veikaliem un tirdziņiem, skaidro pašvaldībā.

Pateicoties sabiedriskā transporta joslām un infrastruktūrai, sabiedriskais transports ir kļuvis par ātrāko un ērtāko veidu, kā pārvietoties Rīgā, vienlaikus atslogojot pilsētas ielas un ietaupot laiku, kas tiek pavadīts ceļā, norāda pašvaldībā.

Lai izvairītos no satiksmes apgrūtinājumiem, rīdzinieki aicināti pārvietoties arī ar mikromobilitātes rīkiem, piemēram, velosipēdiem, elektriskajiem skrejriteņiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu