"Bez sapņiem nepastāv ideāli." Rinkēviča apsveikums 1. septembrī

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Rīgas Lietuviešu vidusskolas direktore Jolanta Nagle piedalās Zinību dienas svētkos Rīgas Lietuviešu vidusskolā.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Rīgas Lietuviešu vidusskolas direktore Jolanta Nagle piedalās Zinību dienas svētkos Rīgas Lietuviešu vidusskolā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien, 1. septembrī savā "Facebook" profilā dalījies ar apsveikumu Zinību dienā. 

"Godātie pedagogi un skolēni,

Dārgie mācībspēki un studenti,

Mīļie jaunieši!

Līdz ar pirmo septembri sācies jauns zināšanu un prasmju apguves cēliens.

Bez sapņiem nepastāv ideāli. Un bez ideāliem nav mērķu. Mans sapnis ir profesionāli pedagogi Latvijas skolās un mācībspēki augstskolās, augsta izglītības kvalitāte un radoša pieeja mācību procesam. Tā ir arī patstāvība un izcilība, spēja uzklausīt, prasme sarunāties un būt sadzirdētam. Tā ir savstarpēja cieņa un sadarbība starp skolotājiem un skolēniem, starp dažādu paaudžu pedagogiem un mācībspēkiem. Tas ir mans ideāls un mērķis, uz ko aicinu ikvienu, kuram rūp izglītības kvalitāte un pieejamība Latvijā.

Zinību diena ir labs pamudinājums mums katram. Neatkarīgi no vecuma un jau iegūto diplomu skaita. Jāmācās ir ne tikai skolēniem un studentiem, bet ikvienam no mums – ik dienu mūsu darba un dzīves skola prasa apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Jo tikai tā mēs spējam radīt jaunas idejas un vērtības mūsu valsts izaugsmei.

Šodien īpašs paldies visiem, kuri skolu un augstskolu sauc par savu – gan tiem, kuri mācās, gan tiem, kuri māca. Jūsu entuziasms un pieredze ir pamats tam, lai Latvijas nākotne būtu drošās rokās, jo mūsu nākotne ir gudri, izglītoti un radoši jaunieši. Spēku un izturību mācīt un galvenais – mācīties un pilnveidoties pašiem!

Priecīgu Zinību dienu un skaistu jauno mācību gadu!"

Jau ziņots iepriekš, ka prezidents Zinību dienas ietvaros ap plkst. 9 apmeklējis Rīgas Lietuviešu vidusskolu. 

Rinkēvičs Zinību dienā apmeklēs trīs mācību iestādes.

Plkst. 9 valsts pirmā persona piedalījās Zinību dienas svinīgajā pasākumā Rīgas Lietuviešu vidusskolā, savukārt plkst. 10 svinīgajā pasākumā Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā.

Pēcpusdienā, plkst. 12.30, Valsts prezidents apmeklēs Jūrmalas Pumpuru vidusskolu, kuru Rinkēvičs absolvēja 1991. gadā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu