Valainis: Kariņa valdība nespēja parādīt rīcībspēju

LETA
Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis, Saeimas deputāts Viktors Valainis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidenta Ministru prezidenta amatam nominēto Eviku Siliņu.
Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis, Saeimas deputāts Viktors Valainis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidenta Ministru prezidenta amatam nominēto Eviku Siliņu. Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunajai valdībai, kuras izveide uzticēta pašreizējai labklājības ministrei Evikai Siliņai (JV), jāatgūst sabiedrības uzticība, 4. septembrī intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" teica Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Viņš akcentēja, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai bijis vissliktākais novērtējums, tāpēc nepieciešams strādāt, lai jaunā valdība atgūtu sabiedrības uzticību.

Valainis uzskata, ka uzticēšanās līmenis kritis, jo valdība nespēja parādīt rīcībspēju.

Atbildot uz jautājumu, vai ZZS ir kādas "sarkanās līnijas", Valainis norādīja, ka pēc iespējas ātrāk jāsāk strādāt, nevis jāstrādā ar ultimātiem. Viņš norādīja, ka iepriekšējā valdība bija ultimātos balstīta.

"Mēs tā strādāt negribam," piebilda Valainis.

Kā galvenos darbus Valainis nosauca veselības jomu, darbaspēka pieejamības jautājumus, izglītības jomu. Tāpat nedrīkst aizmirst drošības jautājumiem, kuriem jābūt prioritātei, viņš norādīja.

Valainis norādīja, ka šodien tiks sākts strādāt pie atbildības jomu sadalīšanas, taču vispirms nepieciešams Evikas Siliņas (JV) vērtējums.

"Viņai pašai ir jāpasaka, kā viņa redz jomas, mēs nevēlamies to ietekmēt," teica Valainis, atzīstot, ka viena no ministrijām, par kurām ZZS ir gatava uzņemties atbildību, ir Zemkopības ministrija.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirmdien Jaunās vienotības" (JV), ZZS un "Progresīvo" veidotā topošā koalīcija sāks strādāt pie jaunās valdības deklarācijas veidošanas.

Sanāksme paredzēta plkst.10 Ministru kabinetā.

Jaunās koalīcijas pārstāvjiem plānots arī sākt strādāt pie koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim.


Video: Raidījuma "900 sekundes" sižets

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu