Lemberga ietekme, "Progresīvo" naivums un vēl viena valdība. Zatlers vērtē topošo koalīciju

LETA
Eksprezidents Valdis Zatlers.
Eksprezidents Valdis Zatlers. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī Saeimas sasaukuma laikā varam sagaidīt vēl vienu valdību, šādu viedokli intervijā TV3 pauda eksprezidents Valdis Zatlers, pieļaujot, ka valstij šādas izmaiņas varbūt pat būtu vēlamas.

Zatlers lēsa, ka "Jaunās vienotības" (JV) vēlētāji nav apmierināti ar topošo koalīciju ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet, ja valdība spēs sekmīgi strādāt, tad vērtējums varot pagriezties arī pretējā virzienā.

Pēc bijušā politiķa vārdiem, tagad viss būšot atkarīgs no JV deleģētās premjera amata kandidātes Evikas Siliņas un viņas spējām likt strādāt gan ZZS, gan pie varas vēl nebijušajiem "Progresīvajiem".

Vērtējot JV potenciālo sastrādāšanos ar tiesājamā Ventspils politiķa Aivara Lemberga partneriem ZZS, Zatlers izteicās, ka sadarbības attaisnošanai tagad notiks "tukša runāšana un pašmānīšanās".

Zatlers vērtēja, ka Lembergam vairs nav politiskās ietekmes un viņš "ir pagātne", lai arī pats Ventspils politiķis to tā nevērtē, attiecīgi nekādus drošības riskus ZZS atrašanās valdībā neradot.

Zatlers domā, ka Krišjāņa Kariņa (JV) valdības krīze un krišana nebija plānota, bet attīstījās līdz ar prezidenta vēlēšanām, "kurās nonācām pie laba prezidenta", bet līdzšinējās koalīcijas partijas sastrīdējās.

Runājot par līdz šim valdības tapšanā redzēto, Zatlers vērtēja, ka no "Progresīvo" puses esot vērojams zināms politiskais naivums, domājot, ka visi valdībā atbildēs par visu.

Ja mēs gribam, lai darbi tiek darīti, atbildības ir jāsadala, un tad ministrijas zināmā mērā kļūst par "partiju īpašumu", izteicās bijušais prezidents.

Zatlers tomēr atzina, ka veselības un izglītības jomās ministriem tiešām ir nepieciešams visas valdības atbalsts.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu