FOTO "Sarežģīta, saspringta un interesanta." Žagars par Dailes teātra jauno sezonu

LETA
Foto: Juris Lisovs / TVNET

Dailes teātra jaunā sezona būs sarežģīta, saspringta un interesanta, 5. septembrī preses konferencē uzsvēra teātra direktors Juris Žagars.

Pirmais Lielās zāles iestudējums pirmizrādi piedzīvos 15.septembrī. ASV režisors un aktieris Džons Malkovičs Dailes teātrī iestudējis Toma Stoparda lugu "Leopoldštate".

""Leopoldštate" ir izaicinājums, jo tas ir milzīgs, liels un nopietns dramaturģisks darbs, kura tapšanā ir iesaistīta praktiski visa aktieru trupa. Malkovičs ar aktieriem strādā no augusta. Tas tiešām ir izaicinājums tādu lieldarbu uzvest uz Dailes teātra skatuves," sacīja Žagars.

FOTO: Informē par Dailes teātra jauno sezonu

Nākamais Lielās zāles iestudējums būs Viestura Kairiša iestudējums "Spīdolas nakts". Iedvesmojoties no Raiņa lugām, dramaturgs Matīss Gricmanis radījis jaundarbu, kas reflektēs par Raini kā kontraversiālu personību. Pēc tam sekos Freda Greja iestudējums "Pīters Pens saiet sviestā". Pēc Dailes teātra direktora paustā, šis iestudējums būs tehnoloģiski sarežģīts.

"Šis ir tehnoloģisks izaicinājums, jo izrāde ir tehniski sarežģīta. Tas ir izaicinājums teātra aktieriem treniņu ziņā, kā arī tehniskajam personālam, lai uzbūvētu visu iestudējuma mašinēriju," uzsvēra Žagars.

Pēcāk pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Sarkanais princis". Dailes teātra direktors sacīja, ka luga vēl nav uzrakstīta, taču pie tās strādā dramaturgs Gricmanis. Iestudējuma režisors būs igaunis Tīts Ojaso. Savukārt nākamā gada pavasarī Dailes teātrī varēs noskatīties britu režisora Džefa Džeimsa Viljama Šekspīra "Ziemas pasakas" iestudējumu.

"Visi iestudējumi ir bagāti ar aktieriem. Malkoviča iestudējumā ir 22 lomas un 80 kostīmi, arī Kairiša iestudējumā būs aizņemta lielākā daļa aktieru trupas. "Sarkanajā princī" un "Ziemas pasakā" arī praktiski spēlēs visi aktieri. Aktieriem šī būs smaga sezona, visiem būs daudz darba," sacīja Žagars.

Savukārt Mazajā zālē 27.septembrī pirmizrādi piedzīvos britu režisores Eimijas Milbērnas jauniestudējums "Krietnā puiša rituāla nokaušana". Savukārt 15.novembrī Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Annas Abalikhinas jauniestudējums "Eiridīke". Paredzēts, ka 17.janvārī režisore Inese Mičule un Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa skatītājus aicinās uz monoizrādi "Visas viņas".

Preses konferencē teātra mākslinieciskais direktors Kairišs uzsvēra, ka jaunā sezona ir liela un iespaidīga. Viņš atzīmēja, ka Dailes teātrim ir statuss Eiropā un teātri pazīst aizvien labāk, taču vienlaikus viņš aicināja saprast, ka Dailes teātris nekad nebūs "pieklājīgs statusa teātris".

"Mēs vienmēr izaicināsim sevi un arī pārējos. Teātra simbols ir liesma. Mēs turpināsim dedzināt. Tikai tā mēs turpināsim iet uz priekšu," sacīja Kairišs.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu