FOTO UN VIDEO Krievija uzbrukusi Kostjantiņivkas pilsētas tirgum. Nogalināti 16 cilvēki

Foto: Ekrānuzņēmums no "Instagram" video.

Krievijas triecienā tirgum Doneckas apgabala Kostjantiņivkas pilsētas centrā 6. septembrī nogalināti 17 cilvēki un vēl 32 ievainoti, pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko. 

Pēc viņa teiktā, meklēšanas un glābšanas operācija ir pabeigta.

Kā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, Krievijas iebrucēji vienmēr uzbrūk civiliedzīvotājiem un civilajiem objektiem objektiem, kad Ukrainas spēki parāda panākumus frontē.

"Trieciens bija tīšs. Mēs saprotam, ko viņi dara. Tāpat kā iepriekš, kad ir tādi vai citādi pozitīvi Ukrainas aizsardzības spēku uzbrukuma soļi, tajā virzienā krievi vienmēr veic triecienus civiliedzīvotājiem un civilajiem objektiem, kurus viņi sasniedz ar viena vai otra veida raķetēm vai artilēriju. Mēs ļoti labi zinām šo virzienu. Mēs saprotam, ka viņi veic triecienu apzināti (..) tas ir vēl viens apzināts Krievijas Federācijas terora akts," uzsvēra Zelenskis.

Viņš arī vērsa uzmanību uz Krievijas paziņojumiem par it kā Ukrainas lidmašīnu, kas "trāpījusi nepareizā vietā".

"Tie ir absolūti meli. Mēs saprotam, kas tur notiek un no kādiem (ieročiem) viņi mums trāpa. Viņi vienmēr veic triecienus šajā reģionā. Un tagad viņi apzināti mērķēti veikuši triecienu tirgum," sacīja Zelenskis.

Viņš piebilda, ka uzvara pār Krievijas terorismu ir visas pasaules kopīgs uzdevums.

Krievijas uzbrukums notika pašā dienas vidū plkst. 14 pēc vietējā laika, kad tirgus bija pilns ar cilvēkiem.

"Kamēr kāds vēl turpina sadzīvot ar jebko krievisku, tas nozīmē uzgriezt muguru realitātē notiekošajam. Ļaunuma pārdrošībai. Neaptverama necilvēcība," platformā "Instagram" raksta Ukrainas prezidents.

"Šobrīd Krievijas teroristu artilērija ir nogalinājusi 16 cilvēkus Doneckas apgabala Kostjantiņivkas pilsētā. Parasts tirgus. Veikali. Aptieka. Cilvēki, kas nav izdarījuši neko sliktu. Daudzi ievainoti," viņš pavēstīja ierakstā sociālajos tīklos.

Pie reizes prezidents arī brīdina, ka mirušo un ievainoto skaits pieaugs.

Vietējie "Telegram" kanāli ziņo, ka starp bojāgājušajiem ir viens bērns. Šo informāciju apstiprinājis arī Deniss Šmihaļs. Ievainots arī viens glābējs.

Kā paziņoja Ukrainas ģenerālprokurora birojs, šāviņu trāpījumus rezultātā tirdzniecības paviljonos izcēlās ugunsgrēks. Pēc provizoriskiem datiem, bojāti 20 veikali, elektrolīnijas, administratīvā ēka un dzīvojamās ēkas 5.stāvs. Pilnībā nodegušas vieglās automašīnas un astoņi tirdzniecības objekti.

Krievijas trieciens noticis laikā, kad vizītē Ukrainā ieradies ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu