Blinkens paziņo par jaunu palīdzības paketi Ukrainai vairāk nekā viena miljarda dolāru apmērā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: Ronaldo Schemidt/AFP

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens 6. septembrī vizītes laikā Kijivā paziņoja, ka Vašingtona maksimāli palielinās centienus atbalstīt Ukrainai, tai turpinot pretuzbrukumu Krievijai.

"Prezidents Baidens lūdza mani ierasties, lai vēlreiz stingri apliecinātu mūsu atbalstu, lai nodrošinātu, ka mēs mūsu centieni ir maksimāli," sacīja Blinkens, tiekoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. "Mēs redzam nozīmīgu progresu, kas pašlaik tiek panākts pretuzbrukumā, un tas ir ļoti, ļoti iedrošinoši."

Tikšanās laikā Zelenskis pateicās ASV par atbalstu, brīdinot, ka Ukrainu sagaida grūti mēneši, tuvojoties ziemai.

"Mēs esam priecīgi, ka šo ziemu pārdzīvosim ne vieni, mēs to darīsim kopā ar mūsu partneriem," viņš sacīja Blinkenam.

Blinkens arī paziņoja par jaunu, vairāk nekā miljardu dolāru vērtu palīdzību Ukrainai, kas, pēc viņa teiktā, palīdzēs Ukrainas pretuzbrukumam "uzņemt tempu".

"Šodien mēs paziņojam par jaunu palīdzību vairāk nekā viena miljarda dolāru apmērā. Tas ietver 665,5 miljonus dolāru jaunas militārās un civilās drošības palīdzības," sacīja Blinkens kopīgā preses konferencē ar Ukrainas kolēģi Dmitro Kulebu.

Blinkena vizītes laikā Krievija veica triecienu tirgum Doneckas apgabala Kostjantiņivkas pilsētas centrā, nogalinot 17 cilvēkus un vēl 32 ievainojot.

Zelenskis ir vairākkārt brīdinājis, ka Krievija, turpinoties pretuzbrukumam, vēršas pret civilo infrastruktūru.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu