Ronaldu pirmo reizi 20 gadu laikā nav nominēts labākā futbolista balvai

LETA
Krištianu Ronaldu
Krištianu Ronaldu Foto: EPA/Scanpix

Krištianu Ronaldu nav nominēts starp 30 kandidātiem uz iepriekšējās sezonas labākā futbolista balvu jeb "Ballon d’Or", pirmo reizi kopš 2003.gada nepretendējot uz šo trofeju.

Starp 30 nominantiem ir septiņkārtējs šīs balvas saņēmējs, Argentīnas izlases uzbrucējs Lionels Mesi. Tāpat starp galvenajiem pretendentiem uz balvu ir norvēģis Ērlings Holanss un francūzis Kiljans Mbapē.

Bez Holanna kandidātu sarakstā ir vēl seši futbolisti no Anglijas čempiones un UEFA Čempionu līgas uzvarētājas Mančestras "City". Tāpat starp kandidātiem ir pērn balvu saņēmušais francūzis Karims Benzemā.

Sieviešu kategorijā liela daļa jeb sešas spēlētājas ir no Pasaules kausa ieguvējas Spānijas, tajā skaitā Aitana Bonmati, kura pagājušajā nedēļā tika nosaukta par UEFA gada labāko spēlētāju. Aleksija Puteljasa, kura divreiz saņēmusi šo balvu, iepriekšējā sezonā krustenisko saišu traumas dēļ spēlēja maz un šoreiz nav starp nominantēm.

Prestižās balvas saņēmēji tiks paziņoti 30.oktobrī Parīzē.

Pērn pirmo reizi vēsturē šis apbalvojums tika piešķirts par labāko sniegumu iepriekšējā sezonā, nevis kalendārajā gadā.

Kopš 1956.gada "France Football" pēc kontinenta žurnālistu balsojuma pasniedza Eiropas labākā futbolista balvu jeb "Ballon d'Or", bet, tā kā bieži šīs balvas ieguvējs bija identisks FIFA veidotās pasaules labākā futbolista aptaujas uzvarētājam, 2010.gadā pēc tā brīža FIFA prezidenta Zepa Blatera iniciatīvas tās tika apvienotas. FIFA labāko spēlētāju noteica valstsvienību kapteiņu, galveno treneru un žurnālistu balsojums, un turpmāk šādu formātu pārņēma "Ballon d'Or".

FIFA pārtraucot līgumu ar izdevumu "France Football", no 2017.gada Eiropas labākais futbolists un pasaules labākais futbolists atkal tiek noteikti atsevišķās aptaujās.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu